Apple už neopraví ukradené či ztracené iPhony. Stačí, aby byly vedeny v globální databázi odcizených telefonů

  • Servisní technici budou mít brzy zakázané opravy kradených iPhonů
  • Před servisním úkonem budou muset ověřit jeho stav
  • Hledat budou i v nadnárodní databázi GSMA Device Registry

Apple v dohledné době přestane poskytovat servisní služby pro iPhony, které jsou vedené jako „ztracené“ či „odcizené“. Pokud při servisních zásazích narazí technici na telefony, podle jejichž IMEI je z databáze GSMA Device Registry zřejmé, že majitel telefonu své zařízení postrádá, bude oprava těchto zařízení zamítnuta.

Nová politika Applu vznikla proto, aby nedocházelo k pochybným servisním úkonům u kradených zařízení či u těch, u nichž není možnost ověřit jejich původ. Servisní technici mají taktéž zakázáno odblokování zařízení, pokud u nich uživatelé nejsou schopni dohledat doklad o jejich pořízení. Pokud přes službu Find My uživatelé svůj iPhone označí příznakem „ztracený“, jeho oprava taktéž nebude možná. Telefon se v tomto případě uzamkne a na displeji zobrazí kontaktní informace pro jeho případné vrácení.

Apple iPhone SE 2022 128GB Apple iPhone SE 2022 128GB
nabízí 58 obchodů za ceny od 11 139 Kč
Srovnat ceny na Živě

Jedná se tak o další krok Applu, který se snaží co nejvíce minimalizovat krádeže iPhonů. Pokud k nim skutečně dojde, mají mít pachatelé opětovný přeprodej telefonů dosti ztížený. A omezení servisních úkonů je dosti výrazným „zádrhelem“, jenže jako zákazník na to přijdete až tehdy, když váš telefon dorazí do servisu... Apple se k novým pravidlům zatím oficiálně nevyjádřil, každopádně se v zákulisí hovoří o tom, že by mohla již brzy vejít v platnost. 

Představení iPhonu SE (2022):

Zdroj ithome

Diskuze (11) Další článek: Facebook Messenger dostává nové zkratky. Ztiší zprávy, zaplatí nebo pošlou ASCII art

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Apple, , , , , , Telefon, JSON, Neo +, Úkon, Servisní úkon, Finda My, Databáze, Servisní technik, Technik, Kontaktní informace, Oprava,