Apple vytáhl proti zlodějům. Do svých obchodů chystá nové stojany proti krádeži

Apple produkty jsou oblíbené mezi uživateli, ale také jsou drahé, takže jsou často terčem zlodějů, kteří je často kradou přímo z prodejen. Apple však dělá vše pro to, aby zlodějům krádeže iPhonů a jiných zařízení znemožnil nebo alespoň hodně zkomplikoval, čemuž napomáhá například i služba Find My pro vyhledání ztraceného zařízení.

V originálních Apple Storech je však spousta zařízení, kde si Apple potrpí na jejich co nejlepší a nejelegantnější demonstraci. Kdo byl někdy v Apple Storu, tak ví, že si Apple dává velmi záležet, aby kolem telefonů nekoukaly kabely či jiná zařízení na ochranu proti krádeži. Firma ale přichází i s dalšími řešeními, jak krádežím zabránit i bez nich.

Od softwaru ke speciálním stojánkům

Jedním z nich je tzv. kill switch, který zařízení znefunkční ve chvíli, kdy opustí polohu Apple Storu. Nyní však firma přichází i s fyzickým zabezpečením. Podala si patent, pomocí kterého se zařízení uchytí elegantním způsobem, aby zákazníky nic nerušilo a mohli si produkt vyzkoušet bez výrazného omezení.

Systém umožní zájemci produkt vzít do ruky, různě s ním otáčet a přesto nebudou zařízení nijak překrytá výraznými bezpečnostními prvky. Uchycení bude několik druhů podle typu produktů.

Klepněte pro větší obrázek
Na náčrtku můžeme vidět verzi pro hodinky Apple Watch, ale i pro iPady.

Pro tablety je v plánu subtilní držák, který jej nenápadně uchytí na bocích, u hodinek se pak přichytí ze spodní strany. Úchyty v sobě mají také integrovanou elektroniku a napájení, takže zařízení se rovnou dobíjí. Napájecí kabel je potom schovaný v trubce, na které je zařízení položeno.

Snahou Applu je zvýšit bezpečnost v prodejnách, jelikož zejména v USA je spousta případů, kdy zloději odcizili zařízení přímo z obchodu Apple Store. Naposledy se tomu stalo v prosinci 2021 v Kalifornii, kdy si takhle zloději odnesli zařízení za tisíce dolarů.

Apple iPhone 13 a 13 Pro:

Zdroj: Patently, Via 9To5Mac

Diskuze (1) Další článek: V uchu jehly. Oppo Find X3 Pro fotí unikátní fotky uměleckých děl, které byste jinak zaměnili za smítko prachu

Témata článku: Apple, , , , , , , , , PatentlyApple, Zlo, Obchod, Kalifornie, Stojan, Krádež, Zloděj, Produkt, Pro +, Zařízení, Mercury,