Apple vzkřísil iPad Air a iPad mini. Novinky mají špičkovou výbavu a podporují Apple Pencil

Ačkoliv již příští týden Apple chystá keynote, dnes na svém webu představil dva nové iPady. Trochu překvapivě však neinovoval klasický iPad, ale oživil skoro zapomenuté modely Air a mini (poslední v roce 2014 resp. 2015). Asi i proto Apple zrušil číslování a nazval je jednoduše: Nový iPad mini / Air.

V obou případech to měl Apple s evolucí jednoduché. iPadu mini nechal úplně stejné tělo jako u staré verze, u Airu si vypůjčil šasi ze starého iPadu Pro 10.5, takže také nic nového. Hlavním benefitem je však moderní výbava, která je pro obě novinky prakticky totožná. Retina displeje nabídnou úhlopříčky 7,9" respektive 10,5", ovšem u obou už je podporováno pero Apple Pencil, i když bohužel jen 1. generace.

Klepněte pro větší obrázek
Nový iPad Air zachovává starý design, ale podporuje Apple Pencil i klávesnice Smart Keyboard

Významný posun proběhl hlavně po stránce výkonu. Uvnitř obou tabletů totiž tepe nový procesor Apple A12 Bionic, který najdeme v iPhonu XS a XR. Výkonu zde tedy bude dostatek pro běh i těch nejnáročnějších aplikací včetně multitaskingu. Apple nešetřil ani na pamětech a základní verze startuje na 64 GB. Na výběr však bude i větší 256GB varianta, a to jak u Wi-Fi i Cellular verze. U datové verze navíc chválíme lehkou změnu designu plastových předělů kryjící antény, které konečně tolik nebijí do očí.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Také menší iPad mini se konečně dočkal podpory Apple Pencil.

U fotoaparátů se Apple bohužel stále drží starého 8Mpx rozlišení při světelnosti f/2.4. Čelní kamerka je pak 7Mpx. V obou případech je však možné natáčet Full HD video. Důležité zmínit i to, že tablet nabízí čtečku otisků Touch ID, Lightning konektor, stereo reproduktory a potěší také výdrž až 10 hodin prohlížení webu. Větší model jako bonus ještě dostal podporu přídavných klávesnic Apple Smart Keyboard.

Nový iPad Air si lze již dnes objednat ve zlaté, stříbrné a vesmírně šedé variantě. Za větší Air si připravte minimálně 14 490 Kč u základní 64GB verze a 18 990 Kč u 256GB varianty.

Menší iPad mini pak se stejnými kapacitami paměti vyjde na 11 490 Kč respektive 15 990 Kč ve prospěch 256GB verze. U všech verzí nových iPadů je však možný příplatek 3 500 Kč za Cellular verzi.

Diskuze (142) Další článek: Black Shark 2: Herní monstrum bliká barvami a láká na Ludicrous Mode

Témata článku: Apple, , , , , , , Novinky, Podpor, Full HD video, Touch ID, Mini +, Smart Keyboard, Smart Key, Cellular verze, Retina displej, Výbava, Mini,