Apple Watch bez digitální korunky? Nahradit ji může nový snímač

Navzdory tomu, jak byla digitální korunka s příchodem úplně prvních hodinek Apple Watch kontroverzním prvkem, za uplynulé roky se stala jejich ikonickým symbolem. Apple ji dokonce s postupem času začal využívat i u dalších produktů jako například sluchátek AirPods Max. O to zajímavější je nedávno podaný patent, který naznačuje, že Apple přemýšlí nad jejím odstraněním.

V něm Apple ukazuje hodinky Apple Watch, které místo korunky nabízí optický senzor. Ten by dokázal rozpoznat pohyby prstem po senzoru, jeho rychlost, a dokonce i vzdálenost prstu od senzorů. Namísto točení korunkou by tak uživatel hodinky ovládal swajpováním po dotykovém snímači.

Senzor místo korunky

Nesloužil by ale pouze k ovládání hodinek. Prostor by šlo využít ještě efektivněji a místo dotykového senzoru by sem Apple mohl přidat i tlakový senzor, snímač teploty a nebo čtečku otisků prstů Touch ID. To by hodinkám přineslo nové funkcionality a hlavně mnohem širší využití, než jen další dotykové ovládání.

To by zde víceméně jen duplikovalo dotyková gesta na samotném displeji. To částečně dělá i stávajíc korunka, ale ta hodinkám alespoň přidává lepší schopnosti zoomování, scrollování a hraje také důležitou designovou roli. Nehledě na to, že jsou na ni uživatele velice zvyklí.

Je tedy otázkou, zda přidání nových senzorů za takovou oběť Applu stojí. To, že se jejím odstraněním zabývá v rámci vývoje totiž neznamená, že se jí skutečně zbaví. Nicméně Apple již dlouho pracuje na tom, jak do hodinek přinést další užitečné senzory, což je na takto malém zařízení technologická výzva. Odstranění některých prvků tedy může být jedna z cest, kterou se Apple s hodinkami vydá.

Apple Watch Series 7:

Zdroj: Patently Apple, Via PocketNow

Diskuze (7) Další článek: Jak dopadlo spojení odolnosti a stylového designu? Ulefone Armor X10 dokáže natáčet i pod vodní hladinou

Témata článku: Apple, Chytré hodinky, Smartwatch, Wearables, Apple Watch, Hodinky, Zdraví, Patent, watchOS, Snímač, Senzor, Korunka, Sluchátko, Watch Series, Touch ID, Odstranění, Prst, AirPods Max, Apple Watch na Heureka.czOde dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v prosinci 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v prosinci 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

** Sdílení účtů mezi kamarády je jen začátek ** Dnes letí nákupy předplatných v Indii nebo na Aliexpressu ** Superlevné „netflixy“ ale mohou nakonec spíš škodit

Lukáš Václavík
PředplatnéNetflixSpotify
Chtěl rodokmen, a dostane vězení. Poté, co poskytl DNA genealogické databázi, ho policie zatkla za znásilnění

Chtěl rodokmen, a dostane vězení. Poté, co poskytl DNA genealogické databázi, ho policie zatkla za znásilnění

** Američan poskytl svou DNA otevřené genealogické databázi ** Odsouhlasil její použití pro účely policejního vyšetřování ** Policie ho následně obvinila ze 14 let starého znásilnění

Karel Kilián
GenealogiePolicieDNA
Pitva Samsungu Galaxy Z Fold2. Vnitřnosti ohebného telefonu, to je technologický koncert

Pitva Samsungu Galaxy Z Fold2. Vnitřnosti ohebného telefonu, to je technologický koncert

Skládací telefony jsou stále docela nové a drahé, takže se nepoštěstí narazit na kus k popravě každý den. Tento má zničený vnitřní displej, ale jinak je funkční. Tak se pojďme podívat, jak to Samsung uvnitř vyřešil.

Jakub Michlovský
Ohebný displejSamsungPitva