Apple Watch mohou být nebezpečné, tvrdí žaloba. U některých praskl displej a zranil uživatele

Přestože mají hodinky Apple Watch sloužit ve velkém jako zdravotní doplněk, ukazuje se, že ve vzácných případech mohou zdraví uživatele i ohrozit. Alespoň to tvrdí skupinka pobouřených lidí, která v Kalifornii žaluje Apple za nedbalý návrh hodinek, které mohou v případě poškození zranit uživatele.

Jak upozornil server Bloomberg, v žalobě se uvádí, že Apple u hodinek při návrhu nenechal dostatečnou rezervu pro baterii. Ta v případě nafouknutí, způsobeném jejím stárnutím, nemá prostor, kam se dál rozpínat, což ve vzácných případech může způsobit prasknutí ochranného sklíčka.

Žalující uvádí, že v případě verze hodinek se sklíčkem Ion-X tak či se safírovým sklíčkem je samotné sklo po stranách velice ostré a může v případě prasknutí zranit uživatele. Součástí žaloby je dokonce i přiložená fotografie hluboké řezné rány na paži způsobené sklíčkem hodinek. V tomto zdokumentovaném případu jde konkrétně o Apple Watch Series 3, nicméně stejný problém se prý týká všech modelů až po generaci Series 6.

Případ je nyní u federálního soudu v Kalifornii, který se jím bude dále zabývat. Applu však nenahrává fakt, že před dvma lety u hodinek Series 2 a Series 3 sám poskytoval bezplatnou opravu displeje s tím, že bylo zaznamenáno vzácné množství případů, kdy displej v zaoblené části samovolně prasknul. Jak se případ dále vyvine, ukáže až čas.

Apple Watch Series 7:

Diskuze (7) Další článek: Oppo vzalo Evropu útokem. Sklízí úspěchy, otevírá továrnu, testovací centrum a za pár dní představí ohebný mobil

Témata článku: , , , , , , , Nafouknutí, Displej, Kalifornie, Stárnutí, Uživatelé, ? Displej, Apple Watch Series, Bloomberg, Series, Watch Series, Sklíčko,