Apple Watch neslouží pouze k záchraně životů. Tentokrát pomohly lupičům ukrást statisíce dolarů

V minulosti jsme vás již několikrát informovali o tom, jak hodinky Apple Watch dokázaly někomu zachránit život. Tentokrát naopak pomohly k trestnému činu. Využil je gang zlodějů z New Yorku ke krádeži půl milionů dolarů, tedy v přepočtu cca 11 milionů korun. Příběh je přitom trochu jak z kriminálního filmu.

Sedmičlenná skupinka si vytipovala drogového dealera, o kterém měla podezření, že by u sebe mohl mít velkou hotovost. Jeden z členů si zakoupil LTE verzi hodinek Apple Watch (neznáme model), kterou přihlásil u operátora AT&T. Hodinky následně skryl dolů pod nárazník auta dealera a pak už nezbývalo jen čekat. Když se auto přesunulo na jinou pozici, podle hodinek jej parta vystopovala až k hotelu, kde se dealer ubytoval. Rozbili tak zadní sklo auta a snažili se dohledat, zda se v něm již neukrývají peníze, ovšem marně.

Část skupinky tedy hlídala auto až do druhého dne, než se k němu majitel vrátil. Toho pak přepadli a došlo i na výstřely ze zbraně, naštěstí bez ničího zranění. Drogovému dealerovi následně ukradli telefon, peněženku a hlavně klíče od hotelového pokoje, kde už partička objevila zmíněných 500 tisíc dolarů v hotovosti.

Zadrženého poté propustili a uprchli i s penězi, které si následně rozdělili. Časem však byly zadrženi a obžalováni za sérii dalších loupežných přepadení. Skupinku usvěděčily jednak právě zmíněné hodinky, které byly registrované u operátora, ale i zachovaná fotodokumentace v mobilním telefonu. Se zmíněným balíkem peněz se totiž skupinka vybavená zbraňovým arsenálem nezapomněla v zápalu nadšení řádně vyfotit. O celém případu informoval deník New York Post.

Diskuze (14) Další článek: Na hodinkách si nově spustíte YouTube Music. Řada Galaxy Watch4 má exkluzivitu

Témata článku: Apple, Chytré hodinky, Smartphony, Apple Watch, Kuriozita, Hodinky, Wearables, Peníze, Příběh, Dolar, New York, Stotisíc, Skupinka, Dealer, Lupič, Apple Watch na Heureka.cz