Apple spustil předprodej Watch Series 7. Ceny meziročně mírně poklesly

Oživeno 11. října: 

V pátek v ČR odstartoval předprodej hodinek Apple Watch Series 7 s čímž konečně došlo k odhalení finálních cen. Stejně jako u iPhonů 13 sehrál svou roli opět měnový kurz a hodinky jsou překvapivě levnější, než v minulosti. Zatímco loni startovala cena na 11 490 Kč, letos jsme o 500 Kč níže. V tabulce naleznete startující ceny platné pro základní verze se silikonovým či nylonovým řemínkem.

Model Hliník Nerezová ocel
Series 7 (41 mm) GPS od 10 990 Kč x
Series 7 (45 mm) GPS od 11 790 Kč x
Series 7 (41 mm) GPS + LTE od 13 790 Kč od 18 990 Kč
Series 7 (45 mm) GPS + LTE od 14 590 Kč od 20 390 Kč

V případě volby prémiovějších variant s koženými nebo kovovými řemínky si  několik tisíc připlatíte. Apple ve svém online Storu dokonce nabízí i tzv. Apple Watch Studio, kde si můžete vytvořit vlastní kombinace hodinek a řemínků s individuálními cenami.


Původní článek z 5. října:

Apple Watch Series 7 byly představeny v září spolu s iPhony 13. Zatímco telefony jsou již v prodeji, dostupnost hodinek byla doposud zahalena tajemstvím. Nyní již Apple oficiálně uvádí, že předprodeje hodinek odstartují již tento pátek 8. října ve 14 hodin. O týden později pak začne i volný prodej. Přesto se však jedná o jedno z nejpodivnějších uvedení produktů na trh za dlouhou dobu.

Apple sice uvedl, že předprodeje odstartují ve více než 60 zemích mezi kterými je potvrzená i Česká Republika, nicméně detaily z neznámých důvodů stále tají. Zatím tedy u nevíme konkrétní ceny modelů hodinek. Známe pouze americkou startovací cenu 399 dolarů u menší varianty s Wi-Fi, která je stejná jako loni. Česká cenovka by tak opět mohla začínat kolem 11 490 Kč. Více se snad dozvíme již do pátku a najdete to pak zde v článku.

Hodinky Apple Watch Series 7 přináší větší displej protažený více k okrajům díky kterému bude možné využít plnohodnotné QWERTY klávesnice. Změnilo se také odolnější krycí sklíčko, rychlejší dobíjení a také úplně nové velikosti 41 a 44 mm. Přesto by měly být hodinky kompatibilní se staršími řemínky. Nové jsou také barevné varianty. 

Představení Apple Watch Series 7:

Diskuze (34) Další článek: Rychlá pomoc pro návrat do normálu. K čemu je Android Safe Mode, a jak jej aktivovat?

Témata článku: , , , , , , , , , Pátek, Dolar, Mir, Nylon, Česká republika, Watch Series, Předprodej, Detail, Řemínek, SPU,