Apple Watch Series 7. Když do terénu, tak do pořádného a s větším displejem

  • Apple představil sedmou generaci hodinek Apple Watch
  • Mezi hlavní změny patří větší a jasnější displej či zvýšená odolnost IP6X
  • I tentokrát budou hodinky k dostání ve dvou velikostech těla, a to v hliníku, oceli a titanu

Apple na své Keynote představil Apple Watch Series 7. Velkých novinek ve výbavě je hned několik. V první řadě oceníte větší Retina displej při zachování podobných rozměrů těla či zatím nejvyšší úroveň zvýšené odolnosti, která se u řady Apple Watch kdy objevila. Hodinky mají také jasnější displej a rychlejší nabíjení. Budou dostupné ve třech různých materiálech, samozřejmě opět s pestrobarevnými řemínky.

Apple v prvé řadě zmínil Always-On Retina displej, který je o pětinu větší než u hodinek řady Series 6 a až o polovinu než u Series 3, které jsou i nadále nabízeny jako nejlevnější varianta hodinek Applu.

Jas displeje se mezigeneračně zvýšil o 70 procent, jeho okraje jsou výrazně zakřiveny, aby splynuly se samotným tělem hodinek. To bude o 40% tenčí, než dříve, a na výběr bude hned ve třech různých materiálových provedeních. Mimo hliníku se počítá i s nerezovou ocelí a titanem. Každý z materiálů dostane i své vlastní barevné varianty. 

Hliníková verze hodinek bude k dispozici ve vesmírně šedé, zlaté, zelené, modré a v červené. Ocelový model bude možné pořídit v šedé, stříbrné a ve zlaté, zatímco titanová varianta se bude nabízet v černé a stříbrné. Každá z nich má i své specifické řemínky, nemusíte však zoufat. Apple k hodinkám nabídne celou řadu vyměnitelných řemínků, navíc můžete počítat i s kompatibilitou s pásky dřívějších generací hodinek.

Kapacitu baterie Apple zatím neprozradil, můžeme se i nadále spolehnout na celodenní (18 hodin) výdrž na jedno nabití, které je tentokrát o třetinu rychlejší, než u Series 6. Pomocí USB-C nabíječky s bezdrátovou podložkou dobijete hodinky z nuly na sto jen za 45 minut. Samotné osmiminutové nabíjení vám zajistí až osmihodinový monitoring spánku.

Apple Watch Series 7 jsou zatím nejodolnější hodinky pod značkou Apple. Tělo nově splňuje odolnost IP6X vůči pevným částicím, i nadále zůstává voděodolnost WR50. Samotný displej je navíc odolný vůči prasknutí, což oceníte při vašich toulkách v terénu. Změny se dotkly i uživatelského rozhraní WatchOS 8, které lépe využívá přidělený prostor. V jednu chvíli můžete na hodinkách přečíst až o 50 % více textu, dále je připravena miniaturní QWERTY klávesnice, na které můžete odpovědi vyťukávat nebo po ní táhnout prstem. Funkci QuickPath samozřejmě asistujte strojové učení.

Video k hodinkám Apple Watch Series 7:

V systému se objeví přepracovaná dotyková tlačítka nebo nové ciferníky. Dynamický dokáže reagovat na náklon hodinek a podle toho odkrýt popisky ciferníku na jedné straně, modulární vám zase na plochu vynese důležité údaje z vašich posledních cvičení a aktivit. V rámci měření můžete počítat třeba s analýzou spánku, točením EKG, měřením okysličení krve či se speciálními sportovními režimy, které vám poskytnou informace o rychlosti úderu (tenis), vzdálenosti odpalu (golf) nebo o počtu úspěšně „projetých“ vln (surfing).

Hodinky Apple Watch Series 7 dále dokáže zareagovat na případný pád z kola, na zápěstí vás upozorní na spuštění cvičení nebo vám jej mohou automaticky pozastavit, když si na chvíli odpočinete. Hodinky s tělem o rozměrech 41 či 45 mm se začnou prodávat za ceny od 399 dolarů (cca 8 500 Kč bez DPH), a to v průběhu podzimu. Přesné datum zahájení prodejů Apple zatím neoznámil.

Diskuze (154) Další článek: Apple představil iPhone 13 a další hračky. Keynote jsme sledovali online

Témata článku: Apple, Chytré hodinky, Apple Watch, Hodinky, EKG, Zvýšená odolnost, Zakřivený displej, Měření, Voděodolnost, watchOS, Hliník, Terén, Watch Series, Apple Watch Series, Displej, Series, Tělo, Vylepšování, Průběh podzimu, Klávesnice QWERTY30 největších sex symbolů šedesátých let. To byl panečku styl!

30 největších sex symbolů šedesátých let. To byl panečku styl!

Éra sexuálního uvolnění 60. let se projevila i ve filmu a stvořila takové sex symboly, jako jsou Raquel Welch, Claudia Cardinale nebo Catherine Deneuve. První Češka se svlékla pro Playboy. Znáte její jméno?

Marek Čech
Filmy a seriály
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny