Apple Watch Ultra 2. Odolné hodinky se naučily nové gesto, mají superjasný displej a jsou udržitelnější

Apple v rámci své strategie uhlíkové neutrality do roku 2030 začíná pracovat na tom, aby výroba jeho zařízení byla udržitelnější a aby se v co největší míře využívaly recyklované materiály. Typickým produktem této strategie jsou chytré hodinky Apple Watch Ultra 2. Zachoval se design i rozměry hodinek. Změn je jen několik a převážně souvisí s novým čipsetem.

Klepněte pro větší obrázek
Nové gesto poklepání dvěma prsty o sebe přijde s aktualizací watchOS 10 zhruba za měsíc. Prý si ho zamilujeme

Nově se hodinky vyrábí z titanu, který je z 95 % recyklovaný. Druhou zásadnější novinkou je použití výkonnějšího čipu Apple S9 SiP. Díky němu se hodinky naučily gesto dvojího poklepání prsty o sebe (na ruce s nasazenými hodinkami), což hodinky vyhodnotí díky gyroskopu, akcelerometru a monitoringu krevního oběhu jako gesto k nějaké akci – například přijetí/odmítnutí příchozího hovoru, pozastavení/spuštění hudby, procházení widgetů, vypnutí budíku atd.

Klepněte pro větší obrázek
Titanové tělo zůstává, ale nově je z 95 % recyklovaného titanu

S výkonnějším čipem také nemusí hodinky posílat všechny příkazy pro Siri ke zpracování na cloud, ale některé operace zvládnou provést lokálně přímo na čipu (ty, k nimž není potřeba připojení k internetu). Siri v hodinkách tak dostává přístup například k citlivějším zdravotním údajům bez toho, aniž by je odesílala někam mimo hodinky.

Vyšší jas, ale stejná výdrž

Meziročně se vylepšil také displej, který nově dokáže vyvinout maximální okamžitý jas až 3000 nitů, což může přijít vhod zejména ve venkovním prostředí na ostrém slunci. Naopak v temných místnostech nebo v noci je žádoucí nechat displej co nejvíce ztlumený, proto ciferník dokáže snížit podsvícení na pouhý 1 nit. Z vyššího jasu těží také aplikace svítilny na hodinkách.

Výdrž na jedno nabití se u hodinek bohužel nijak nemění, Apple udává 36 hodin při běžném použití a 72 hodin při úsporném používání v režimu nízké spotřeby. Hodinky běží na systému watchOS 10, který přináší přepracované aplikace, novou Chytrou sadu, nové funkce pro cyklistiku, možnosti pro prozkoumávání okolí a nový ciferník Modular Ultra.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Apple Watch Ultra 2 s oceánským, trailovým a alpským tahem

Apple Watch Ultra 2 se prodávají v jediné velikosti se 49mm pouzdrem v jedné barvě (stejné jako u loňské generace) a v kombinaci s oceánským, trailovým nebo alpským tahem (poslední dva jmenované jsou uhlíkově neutrální). Cena je 22 990 Kč, předprodej začíná dnešním dnem, fyzicky v prodeji se hodinky objeví v pátek 22. září.

Hodinky Apple Watch Ultra 2 naživo z Apple Parku:

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Diskuze (32) Další článek: Apple představil nové iPhony a my jsme byli v Kalifornii přímo u toho. Apple keynote online

Témata článku: Apple, Chytré hodinky, Apple Watch, Hodinky, Internet, Smartwatch, Siri, watchOS, Materiál, Strategie, Gesto, Čip, Displej, Výroba, Apple Watch Ultra, Chytré hodinky na Heureka.cz