Apple začal prodávat kryt s baterií a nabíjecí cívkou. Jeho cena vás pobaví

Apple představil nové silikonové kryty Smart Battery Case pro iPhone XR a XS/XS Max. Kryty jsou masivní a zvýrazní rámečky telefonu. Proti předchozím generacím se však změnila pozice kontroverzního „batůžku”, který nyní zasahuje od fotoaparátu až po spodní stranu. Uvnitř tohoto výstupku se ukrývá baterie, která dokáže prodloužit výdrž telefonu až o 39 hodin hovorů, až 27 hodin přehrávání videí nebo až 22 hodin brouzdání na internetu.

Nejzásadnější novinkou je ovšem podpora bezdrátového nabíjení Qi. Po přiložení na nabíječku se tak začne nabíjet iPhone i kryt současně. Informace o stavu uživatel vidí na zamykací obrazovce telefonu. Jelikož je kryt k iPhonu připojen skrze Lightning, má i vlastní drátový vstup, který podporuje sluchátka či jiné příslušenství.

Za kryt si Apple nechá mastně zaplatit. V českém Apple Storu se prodává za sebevědomých 3 490 Kč, a to v bílé nebo černé variantě. Proti starším generacím bez Qi tedy ještě o dalších 500 Kč podražil.

Aktualizováno: Kryt se dostal do rukou prvních uživatelů, které čekalo nemilé překvapení. Novinář @thenickguy se twitteru pochlubil, že kapacita baterie všech krytů činí pouhých 1 369 mAh. Jde tedy o významný pokles proti minulým generacím. Battery Case pro iPhone 7 totiž nabídl kapacitu 2 365 mAh, v případě iPhonu 6 šlo o hodnotu 1 877 mAh. Pokles kapacity je zřejmě daní za ztenčenou spodní bradičku a podporu Qi.

Diskuze (187) Další článek: Baterie se Applu vrátily jako bumerang. Loni dostalo novou 11 milionů iPhonů!

Témata článku: Apple, iPhone, Smartphony, iOS, Příslušenství, Apple Store, Lightning, Bezdrátové nabíjení, Baterie, Qi, Obaly a pouzdra, Apple iPhone XR, Apple iPhone XS, Apple iPhone XS Max, Telefon, Smart Battery Case, Spodní strana, Zamykací obrazovka, Český apple, Kryt, Předchozí generace, Vaš, Hodina hovorů, Stará generace, CívkaVybíráme 13 nejlepších levných smartphonů s cenovkou do 6 tisíc

Vybíráme 13 nejlepších levných smartphonů s cenovkou do 6 tisíc

** I když je cena limitem, dá se vybrat rozumný model ** Levný smartphone umí víc než tlačítkový mobil ** Připravte si alespoň 2 tisíce korun

Martin Miksa
LowendNižší třídaNákup a ceny
Trailer z Life is Strange: True Colors vás vítá v městečku Haven Springs

Trailer z Life is Strange: True Colors vás vítá v městečku Haven Springs

Podívejte se na místo působení nového dobrodružství ze série Life is Strange.

Michal Maliarov
Life is Strange: True ColorsVideoAdventury
Revolut Bank míří do Česka. Co to znamená pro stávající uživatele?
Lukáš Václavík
FintechRevolutPlacení mobilem
Srovnávací test bezzrcadlovek Panasonic, Canon a Sony. Třikrát do třiceti tisíc

Srovnávací test bezzrcadlovek Panasonic, Canon a Sony. Třikrát do třiceti tisíc

Digitální fotoaparáty již neprocházejí tak překotným vývojem, jako tomu bylo ještě před několika lety. Za příznivou cenu tak můžete mít i velmi výkonný stroj, který zvládne prakticky cokoli. Technické parametry však nejsou všechno.

Petr Březina
FotoaparátTesty