Apple zase tahá za kratší konec. Nový jailbreak prolomí prakticky jakýkoliv iPhone

Tým Unc0ver zveřejnil jailbreak, který funguje se všemi verzemi iOS od 11 po jen několik dní starou 13.5. Aktuální vydání je významné rozsahem verzí iOS, které dokáže prolomit, i tím, že přichází po prohlášení Applu o posílení ochrany proti prolomení.

Jailbreak je částečné prolomení ochrany, kterou Apple do iPhonů integroval. Umožňuje instalovat aplikace, které nevyhovují pravidlům oficiálního AppStoru, případně upravovat uživatelské prostředí systému. „JB“ byl velmi populární zejména v začátcích platformy iOS, kdy šlo o jednoduchý systém s řadou omezení. S postupem času však Apple pravidla uvolňoval, přidával funkce i možnosti aplikací a jailbreak v průběhu let ztratil na významu.

 

Používáte jailbreak? Napište nám do diskuze, jak je vám užitečný, co díky němu získáte.

 

Tvůrci jailbreaku Unc0ver tvrdí, že prolomení systému se netýká uživatelských dat, sandboxingu (tzn. jedna aplikace nemůže pracovat s daty jiné aplikace), platební technologie Apple Pay, nebo komunikace přes iMessage. Nicméně bezpečnostní odborníci před jailbreakem dlouhodobě varují.

Váš názor Další článek: Jak fotí Samsung Galaxy M21

Témata článku: Apple, iPhone, iOS, Bezpečnost, Apple Pay, Jailbreak, Aplikace, AppStore, Pro +, IMessage, Data, Krátký konec, Prolomení, Telefony s iOS na Heureka.cz