Apple zřejmě poprvé nakoupí paměťové čipy od čínského výrobce

Apple zřejmě poprvé nakoupí paměťové čipy od čínského výrobce

Apple jedná se státem podporovanou čínskou firmou Yangtze Memory Technologies o odběru čipů NAND, které použije mj. v příštích iPhonech, napsala agentura Reuters. Šlo by vůbec o první případ, kdy si Apple koupí čipy od čínského výrobce.

Zajímavé je, že iPhony s čipy od Yangtze by šly pouze na čínský trh. Čína by tak snížila svou závislost na zahraniční nabídce čipů, což je cíl, do kterého je Peking ochotný mohutně investovat, napsal server Nikkei.

Výrobní linky Yangtze v ceně 24 miliard dolarů se mají rozeběhnout už letos, k prvním dodávkám čipů by však mělo dojít nejdříve v roce 2019, ale spíše až v roce 2020. Až v té době bude mít Yangtze dostatek připravených komponentů v kvalitě, kterou Apple vyžaduje.

Apple je největším odběratelem paměťových čipů na světě (15 % celosvětové poptávky), dnes nakupuje paměťové od japonské Toshiby, americké Western Digital a dua firem z Jižní Koreje SK Hynix a Samsung.

Diskuze (10) Další článek: CAT S41: jeden z nejodolnějších [recenze]

Témata článku: Apple, iPhone, Paměť, Western Digital, Čína, Hospodaření a finance, Agentura Reuters, Výrobce, Čip, Paměťový čip, Pop, Reuters, První případ, Hynix, SK Hynix, Výrobní linka, Největší odběratel, Peking, Cin, #Apple, Dolar, Čínský výrobce, Jižní Korea, První dodávka, Nikkei


Určitě si přečtěte