Apple zveřejnil rekordní finanční výsledky. Pomohly mu hlavně iPhony

Apple zveřejnil finanční výsledky za uplynulý kvartál a investoři mohou být opět nad míru spokojení. Firmě se totiž fantasticky dařilo a meziročně dokázala zvýšit tržby z prodejů produktů a služeb téměř o 37 procent. Tržby tak činily 81,4 miliard dolarů , zisk na jednu akcii tak znamená 1,3 dolaru.

Největší podíl na růstu tržeb měly iPhony, které meziročně povýšily o 50 %! Tržby z nich představovaly téměř 40 miliard dolarů. Dařilo se také službám, ze kterých měl v uplynulém kvartále Apple tržby 17,5 miliard dolarů (meziroční růst o 33 procent). Výrazně rostly také příjmy z iPadů, iMaců a nositelností, u kterých Apple eviduje vyšší držby dokonce až o 36 procent.

Jenže, bombastická čísla Applu musíme přičíst na vrub meziročnímu srovnání. Americký gigant srovnává letošní čísla s loňskými, kdy se ve světě naplno rozjela koronavirová pandemie, která znamenala prudké ochlazení celého trhu. Přesto ale Applu nelze upřít, že jde v daném kvartále o rekordní tržby. Zveřejněné finanční výsledky tak potvrzují nedávné analýzy, které mluví o velkém prodejním úspěchu iPhonů 12, což zřejmě souvisí i s tím, že jako první modely s iOS podporují 5G.

Apple stále nechce otevřít svůj systém:

Zdroj: Apple

Diskuze (26) Další článek: Prohlédněte si olympioniky v rozšířené realitě. Stačí vám telefon a Google

Témata článku: Apple, , , , , , , , , Apple iPhone 12, Investor, Kvartál, Results, Pandemie, Dolar, F +, Finanční výsledek, Tržby,