Appsperiments: Tři appky od Goolu posouvají hranice mobilního focení. Vyzkoušejte je

Google představil Appsperiments. Krásný projekt, jehož jméno vzniklo spojením slov Apps a Experiments. Zaměřuje se na zapojení umělé inteligence při focení mobilním telefonem.

Až dosud platilo, že je fotka z mobilu produktem fotosenzoru a postprocesových algoritmů, Google však věří, že budoucnost je v zapojení třetího prvku, umělé inteligence. Má to otevřít dveře novému kreativnímu obsahu v oblasti fotografie a videa.

Trojice nových aplikací se inspirovala u titulu Motion Stills (taktéž z dílny Google Research), který převádí krátká videa na „cinemagrafy“ pomocí experimentální stabilizace a vykreslování. Každá z aplikací se na celek dívá trochu jinak a do mixu přidává jiné nové technologie: rozpoznávání objektů, vizuální segmentaci osob, stylizační algoritmy či efektivní dekódování obrazu.

Co jednotlivé aplikace umí?

Diskuze (7) Další článek: OUKITEL představuje nový model s obrovskou kapacitou baterie K10

Témata článku: Google, Android, iOS, Focení mobilem, Mobilní aplikace, Fotoaparát, Umělá inteligence, Zajímavosti, MOBI, Klepnutí, Algoritmus, APP, Krátké video, Trilión, Jednotlivá aplikace, Výraz tváře, Selfíčko, Nová aplikace, Focení, Mobilní focení, Apps, Aplikace, Mobilní telefon, Prst, Cinema


Určitě si přečtěte