AppStore eviduje obří útraty uživatelů, na Google Play lidé utrácejí o 65 % méně

Dvě soupeřící platformy, iOS a Android, mají i své odpovídající aplikační obchody AppStore a Google Play. A zatímco odhadovaný podíl Androidu na trhu je přes 75 procent, větší objem prodejů jde skrz aplikační portál AppStore od Applu. Podle agentury Sensor Tower předních 100 aplikací na AppStoru získalo z nákupů v letošním prvním čtvrtletí celkem 84,8 milionů dolarů. Ve stejném sledovaném období 100 nejvýnosnějších aplikací na Google Play vydělalo „jen“ 51 milionů dolarů. Majitelé zařízení s iOS jsou ochotni za aplikace daleko více utrácet, než majitelé Androidů.

AppStore se s Google Play rád srovnává:

A zatímco hry vydělaly na v prvním čtvrtletí na iOS o 48 % více, než na Google Play, v případě ostatních aplikací je rozdíl propastný - 232 procent! Majitelé iPhonů tak nemají problém utrácet za aplikace, což pro vlastníky Androidu tak úplně neplatí. Jistě, ti také utrácejí, ovšem majitelé telefonů s Androidem z nižšího segmentu často vůbec nejsou ochotni pořizovat placené aplikace, takže se spoléhají jen na bezplatné alternativy. 

Na Google Play už funguje darování aplikace přes Paysafecard:

Celkově vzato je však pořízení mobilní aplikace stále častěji bráno jako běžná záležitost. Top 100 aplikací na AppStoru a Google Play eviduje čtvrtletní souhrnnou útratu 130,4 milionů dolarů (2,97 mld. Kč). A to je vůbec nejvíce od roku 2014, kdy je tato statistika sledovaná. AppStore v prvním čtvrtletí letošního roku vygeneroval o 64 % příjmů více než portál Google Play. Za celý loňský rok pak měl AppStore útraty vyšší o neuvěřitelných 88 procent! Bude se stejná situace opakovat i letos?

Zdroj Sensortower

Diskuze (129) Další článek: Samsung tento týden spustil 24hodinový provoz kontaktního centra podpory

Témata článku: iPhone, Android, iOS, Mobilní aplikace, Google Play, Apple App Store, Statistika, Mobilní hry, Obchod s aplikacemi, Uživatelé, Čtvrtletí, AppStore, Milión dolarů, Útrata, Majitel, Majitel telefonů, Senzor Tower, AplikaceVybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Apple Siri slaví 10 let. Hlasová asistentka nastartovala změnu, která trvá dodnes

Apple Siri slaví 10 let. Hlasová asistentka nastartovala změnu, která trvá dodnes

** Hlasová asistentka Siri je tu s námi již 10 let ** Ukázala možnou budoucnost, ale stále má své limity ** Stále se ale zlepšuje, jen bychom si už zasloužili i podporu češtiny

Martin Miksa
Google AssistantSiriiPhone
Recenze barevné multifunkční inkoustové tiskárny Epson Ecotank L8160. Fotky za haléře

Recenze barevné multifunkční inkoustové tiskárny Epson Ecotank L8160. Fotky za haléře

Pokud si rádi tisknete rodinné fotografie z pohodlí domova, zbystřete: Epson nabízí inkoustovou tiskárnu s více barvami a velkými zásobníky.

Adam Vágner
EpsonTiskárnyTesty