Asus aktualizuje vybrané smartphony na Android 12. První přijde na řadu Zenfone 8

Asus přislíbil uživatelům jeho smartphonů aktualizaci na novou verzi Androidu 12. Update se bude týkat letošních a loňských modelů hlavní řady Zenfone a také herních smartphonů prodávaných pod značkou ROG Phone.

Klepněte pro větší obrázek

Pro řadu Zenfone 8 bude Android 12 k dispozici od prosince 2021. V prvním čtvrtletí roku 2022 bude následovat aktualizace pro herní smartphony ROG Phone 5 a 5s. Upgrade pro řadu Zenfone 7 a ROG Phone 3 se očekává v první polovině roku 2022.

Nadstavba Zen UI přidá další funkce

Aktualizace na Android 12 se týká konkrétně těchto modelů: Zenfone 8, Zenfone 8 Flip, Zenfone 7, Zenfone 7 Pro, ROG Phone 5, ROG Phone 5 Ultimate, ROG Phone 5s, ROG Phone 5s Pro, ROG Phone 3 a ROG Phone 3 Strix Edition.

Klepněte pro větší obrázek

Aktualizace přinese hlavní funkční změny představené v „čisté“ verzi systému Android 12, nadstavba Zen UI pro smartphony Asus přinese navíc funkce pro správu baterie a optimalizaci výkonu. V případě modelů Zenfone zahrnuje také změny specifické pro prostředí Zen UI, které umožňují snazší navigaci, zjednodušené ovládací panely a větší možnosti přizpůsobení.

V současné době už probíhá beta testování systému Android 12 na telefonech Zenfone 8. Beta program pomůže identifikovat a opravit chyby na základě zkušeností reálných uživatelů ještě předtím, než bude v prosinci uveden na trh finální software.

První pohled na Android 12:

Diskuze (4) Další článek: Qualcomm vylepšuje čipsetovou střední třídu a myslí i na značky, které nesmí využívat 5G

Témata článku: Asus, , , , , , , Model, Zen, SMA,