Asus Eee Pad Slider: Nebýt tak Transformera...

Zkoušíme najít důvod, proč byste si měli koupit Asus Eee Pad Slider, když už je tu jeho povedenější bratříček – „tableto-notebook“ Transformer.

Už na začátku vím, že tenhle článek pro Asus Eee Pad Slider vyzní hodně negativně, ale nepochopte mě špatně. Slider je povedený výrobek, ale v bratrovražedném srovnání s Transformerem prostě neobstojí.

Slider a Transformer jsou sourozenci v pravém slova smyslu – mají stejného výrobce a prakticky i ty samé vnitřnosti. Přesto se liší – koncepcí, konstrukcí, říkejte tomu, jak chcete. Ptáte se: „Není jedno, jak se ke klávesnici dostanu, jestli vysunutím, nebo otevřením?“ Není, a to hned z několika důvodů. 

Slider : Transformer

Slider má neoddělitelnou klávesnici. U Transformeru si můžete vybrat, jestli ji s sebou ponesete, nebo ne. První bod získává Transformer za variabilitu a možnost volby.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

0 : 1


„Notebooková“ konstrukce Transformeru zajišťuje ochranu displeje – přístroj prostě zaklapnete, hodíte jej do batohu a o víc se nestaráte. Slider svůj displej neustále vystavuje nebezpečí poškrábání, nebo dokonce promáčknutí. Asus to věděl a do krabice přibalil (jakési semišové) pouzdro. OK, tím se vyřeší škrábance, ale promáčknutí to nezabrání. Navíc s pouzdrem značně narůstají rozměry.

0 : 2


Slider má menší klávesnici. Každé tlačítko je menší, nižší, než u Transformeru. Slider má dokonce o jednu řadu kláves méně, přišel tak o funkční tlačítka pro rychlé ovládání hudby, hlasitosti a rychlý přístup k často používaným funkcím. Slider sice má pořádný velký Enter, ale také titěrný levý Shift.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

0 : 3


Hmotnost. Samotný Transformer (665 g) je lehčí, než Slider (942 g). Transformer s klávesnicí (1,3 kg) je těžší než Slider. Remíza?

1 : 4


Osazení konektory. Slider má všechny konektory neustále s sebou. Transformer jich má více, ale může se vám stát, že některé zapomenete doma i s klávesnicí.

 • Slider: miniHDMI, systémový konektor, 3,5mm jack, mikrofon, USB, microSD
 • Transformer (tablet): miniHDMI, systémový konektor, 3,5mm jack, mikrofon, karta microSD
 • Transformer (klávesnice): systémový konektor, 2 × USB, karta SD
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

2 : 5


Sklon displeje. Konstrukce Slideru nabízí prakticky jen dvě polohy – zavřeno a otevřeno. V otevřeném stavu je displej v ideální poloze pro práci v sedě u stolu. Jakýkoliv jiný úhel je problém, musíte pohnout celým přístrojem, podpírat jej, držet jej. Displej Transformeru si (mezi polohami zavřeno – plně otevřeno) nahnete, kam chcete.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

2 : 6


Transformer se prodává už několik měsíců a jeho cena klesla na 10 tisíc korun za samostatný tablet, resp. 12 tisíc za verzi s klávesnicí. Řeč je o verzi s interní pamětí 16 GB. Slider se začal prodávat až v listopadu, jeho aktuální cena je také kolem 12 000 Kč, tentokrát však mluvíme o 32GB verzi. Cenová politika Asusu uznává, že je Transformer lepší stroj, ale Slider je levnější, a tak po právu získává bod.

3 : 6


Chcete Slider?

Možná jsem zaslepený, možná mě prostě jen nevidím to správné využití pro Slider, ale napadá mě pouze jedna situace, kdy to u mě Slider nad Transformerem vyhrál. Díky menší hloubce v otevřeném stavu jsem Slider ocenil natěsnaný v autobuse – s opěradlem druhé sedačky kousek před obličejem se hodí každý centimetr.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Asus Eee Pad Slider SL101 ve zkratce

 • displej: dotykový kapacitní IPS
 • rozlišení: 1 280 × 800 bodů
 • platforma: Nvidia Tegra 250 Cortex A9 (2× 1 GHz)
 • síť: 802.11bgn, Bluetooth 2.1+EDR
 • paměť: 1 GB
 • ukládání: 32 GB integrovaná paměť + microSDHC
 • fotoaparát/kamera: 5 Mpx zadní, 1,2 Mpx přední
 • připojení: proprietální USB (k PC), USB 2.0 (host)
 • audio/video: 3,5mm jack, microHDMI
 • akumulátor: Li-Pol, 25 Wh
 • OS: Android 3.2.1 Honeycomb
 • rozměry: 273 × 180 × 17 mm
 • hmotnost: 960 g
Diskuze (24) Další článek: Panasonic chystá evropský comeback. S Androidem

Témata článku: Asus, Android, Tablety, Slider, Asus Eee Pad Slider, Pad, Samostatný tablet, První bod, Transformer, PC USB, Slide


Určitě si přečtěte

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

** Má hezký design, skvělý poměr ceny a výbavy a 65W dobíjení ** Super AMOLED displej si zamilujete, stejně tak hlavní fotoaparát ** Přesto Reame 7 Pro mile překvapí svou cenou

Martin Miksa | 6

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Lite – 5G je ještě dostupnější a má sexy design

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Lite – 5G je ještě dostupnější a má sexy design

** Xiaomi dostává 5G konektivitu do telefonu pod 8 000 Kč ** Líbit se bude i skvělý poměr cena/výbava a dlouhá výdrž ** Benefitem je 120Hz displej s funkcí Adaptive Sync

Martin Miksa | 15