Asus ROG Phone 3 bude znovu králem výkonu. Známe jeho vzhled i výbavu

Asus začátkem léta představí ROG Phone 3. Že je uvedení za dveřmi, potvrzují snímky z certifikačního úřadu TENAA a výpis z benchmarkového testu AnTuTu. Už tedy víme, že telefon zachovává stejný design jako minulá verze včetně 6,6" OLED displeje, který povýší obnovovací frekvenci na 144 Hz (čímž dorovná Nubii RedMagic 5G).

Chybět nebude svítící logo, boční senzory AirTriggers pro ovládání her. Malou designovou změnou je rozšíření modulu fotoaparátu o třetí objektiv, ačkoliv zatím neznáme jeho využití. U hlavního víme o navýšení rozlišení na 64Mpx a po ruce mu bude 13 Mpx širokáč.

U herního telefonu je však hlavní výkon a znovu bude rekordní. Alespoň to potvrzuje uniklý výsledek z benchmarku AnTuTu, kde telefon dosáhl téměř 650 tisíc bodů. Důvod vyššího hodnocení je pře taktovaný procesor Snapdragon 865, respektive jeho primární jádro Kryo 585, které zde má frekvenci 3,09 GHz. K výsledku jistě pomohlo i 16 GB operační paměti a efektivní vodní chlazení. Telefon bude podporovat i sítě 5G.

Ve výbavě však najdeme i jeden ústupek v podobě baterie, jejíž kapacita mezigeneračně poklesla na stále skvělých 5 800 mAh. Samozřejmě bude podporováno i rychlé nabíjení, ač slibovaný výkon 30W dnes již neohromí. 

Cenu ani datum premiéry zatím neznáme, nicméně uniklé informace naznačují představení již v příštích týdnech. Jako nejvíce pravděpodobný se jeví červenec, kdy byly představeny i předchozí modely ROG Phone. 

Via: GSMArena

Diskuze (1) Další článek: Začíná léto, nejhorší období pro baterie v mobilech a noteboocích. Poradíme, jak techniku i zdraví

Témata článku: Asus, , , , , , , , , , , Asus ROG Phone 3, AirTriggers, Tena, Telefon, TENAA, Vzhled, Výbava,