Asus ROG Phone 5. Premiéru ještě neměl, ale prý má nejlepší zvuk ze všech mobilů

Společnost DXOMARK se nezabývá pouze hodnocením fotoaparátů, u mobilů testuje také displeje a jejich zvukový projev. Za každý z takto odzkoušených parametrů získá známku (bodové hodnocení) a zařadí se do žebříčku. Čas od času mají testeři k dispozici zařízení, které ještě nebylo veřejnosti představeno. To je i případ Asusu ROG Phone 5. Nová herní „bestie“ má být uvedena až 10. března, DXOMARK už ovšem stačil otestovat její audio.

Klepněte pro větší obrázek
DXOMARK s testem audia odhalil první oficiální fotografii ROG Phonu 5. Telefon čeká oficiální premiéra 10. března 2021 | Zdroj: DXOMARK

Zajímavé je, že výsledky testování už portál zároveň uveřejnil – zřejmě se na této exkluzivitě dohodl přímo s Asusem. A tchajwanský výrobce se rozhodně má čím chlubit – jeho herní novinka má dosud nejlepší audio ze všech testovaných modelů. Získala celkem 79 bodů, čímž o tři body přeskočila dosud nejlépe hrající Xiaomi Mi 10 Pro.

Vyvážený projev, univerzální použití

Ve svém audio testu hodnotí DXOMARK kvalitu při nahrávání i přehrávání zvuku, hodnotí hlasitost, čistotu projevu, dynamiku, zabarvení zvuku (tzv. témbr), basy prostorovost a zkreslení. ROG Phone 5 obsahuje dvojici reproduktorů a rovnou čtveřici mikrofonů.

Klepněte pro větší obrázek

Podle výsledků testu se telefon hodí ke všem činnostem souvisejícím se zvukem – poslechu hudby, hraní her, sledování filmů i nahrávání zvuků v libovolném prostředí. Testeři chválí jeho vyvážené výsledky ve všech sledovaných kategoriích. Dokázali by si ale představit ještě o něco ostřejší maximální hlasitost (vzhledem k hernímu zaměření telefonu) a více basů.

Váš názor Další článek: Vyzkoušeli jsme Samsung Galaxy S21 Ultra s 16GB RAM. V Antutu získal...

Témata článku: Asus, , , , , , Test, Zvuk, Mobil, Telefon, Projev, Zabarvení, Nejlepší zvuk