Asus ROG Phone 5. Premiéru ještě neměl, ale prý má nejlepší zvuk ze všech mobilů

Asus ROG Phone 5. Premiéru ještě neměl, ale prý má nejlepší zvuk ze všech mobilů

Společnost DXOMARK se nezabývá pouze hodnocením fotoaparátů, u mobilů testuje také displeje a jejich zvukový projev. Za každý z takto odzkoušených parametrů získá známku (bodové hodnocení) a zařadí se do žebříčku. Čas od času mají testeři k dispozici zařízení, které ještě nebylo veřejnosti představeno. To je i případ Asusu ROG Phone 5. Nová herní „bestie“ má být uvedena až 10. března, DXOMARK už ovšem stačil otestovat její audio.

Klepněte pro větší obrázek
DXOMARK s testem audia odhalil první oficiální fotografii ROG Phonu 5. Telefon čeká oficiální premiéra 10. března 2021 | Zdroj: DXOMARK

Zajímavé je, že výsledky testování už portál zároveň uveřejnil – zřejmě se na této exkluzivitě dohodl přímo s Asusem. A tchajwanský výrobce se rozhodně má čím chlubit – jeho herní novinka má dosud nejlepší audio ze všech testovaných modelů. Získala celkem 79 bodů, čímž o tři body přeskočila dosud nejlépe hrající Xiaomi Mi 10 Pro.

Vyvážený projev, univerzální použití

Ve svém audio testu hodnotí DXOMARK kvalitu při nahrávání i přehrávání zvuku, hodnotí hlasitost, čistotu projevu, dynamiku, zabarvení zvuku (tzv. témbr), basy prostorovost a zkreslení. ROG Phone 5 obsahuje dvojici reproduktorů a rovnou čtveřici mikrofonů.

Klepněte pro větší obrázek

Podle výsledků testu se telefon hodí ke všem činnostem souvisejícím se zvukem – poslechu hudby, hraní her, sledování filmů i nahrávání zvuků v libovolném prostředí. Testeři chválí jeho vyvážené výsledky ve všech sledovaných kategoriích. Dokázali by si ale představit ještě o něco ostřejší maximální hlasitost (vzhledem k hernímu zaměření telefonu) a více basů.

Váš názor Další článek: Vyzkoušeli jsme Samsung Galaxy S21 Ultra s 16GB RAM. V Antutu získal...

Témata článku: Asus, Benchmark, DxOMark, Herní mobily, Audio, ROG, Telefon, Test, Mobil, Zvuk, Projev, Nejlepší zvuk


Určitě si přečtěte