Asus VivoWatch SP jsou hodinky s unikátním seznamem senzorů a funkcí. Změří i krevní tlak

Před rokem Asus představil hodinky VivoWatch BP, které kromě obvyklého srdečního tepu umí změřit i srdeční tlak, což je u běžných nositelností stále hodně unikátní funkce. Prodávají se i v Česku, ale design příliš lákavě nevypadá. Právě teď však Asus na berlínském veletrhu IFA představil novou generaci, která už vypadá výrazně lépe – jako standardní chytré hodinky. Přitom nabídka senzorů a schopností překonává drtivou většinu konkurence.

Asus VivoWatch SP jsou hodinky pro uživatele, kteří chtějí ještě lépe sledovat své tělo a životní styl. O zdraví a kondici pečuje platforma Asus HealthAI, která pro zpracování dat a vyvození závěrů používá umělou inteligenci.

Novinka umí změřit srdeční tep, přičemž senzor je umístěn klasicky na dýnku, ale také netypicky na boční hraně. Přímo naproti je jedna z elektrod pro měření EKG, takže měření probíhá tak, že tělo hodinek na 20 sekund jemně stisknete dvěma prsty. Hodinky změří hladinu okysličení krve, index ANS (hodnocení aktivity autonomního nervového systému), stupeň stresu, a když se přidají data z PPG (Fotopletysmograf) senzoru, systém dokáže určit krevní tlak (aniž by hodinky měly nafukovací řemínek na přerušení krevního toku v paži).

Hodinky jsou vodotěsné do 50 metrů a kromě běžných sportů umí změřit i plavání. Na palubu se vešla také GPS, takže záznam sportovní aktivity bude obsahovat přesná data a statistiky o rychlosti, barometr přidá výškový profil trasy. K tomu přidejme sledování spánku včetně identifikace spánkových fází. Při tom všem Asus udává životnost baterie dva týdny, což je skutečně působivá hodnota.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Ještě pár obrázků z dnešní tiskové konference.

Displej je sice barevný, ale svým charakterem má blíže k monochromatickému (viz fotky v galerii), což může v konkurenci OLED konkurence vypadat jako nevýhoda, ale tady jsou hlavními trumfy nízká spotřeba energie a příkladná viditelnost na přímém slunci. Vzhledem k tomu, že displej využívá transreflexivní technologii, dopadající světlo zvyšuje kontrast zobrazených informací a v Berlíně jsme měli možnost vyzkoušet, že tato teorie skvěle funguje i v praxi. Rozlišení displeje je 320 × 320 pixelů.

Asus VivoWatch SP mají přijít na globální trh v průběhu prosince, zda to platí i pro český trh, zatím není jasné. Cenu Asus nezveřejnil. Oznámená cena je 349 dolarů, což by mohlo znamenat cca 10 tisíc korun.

Diskuze (5) Další článek: Asus ROG Phone II přijde i v 1TB verzi a opět přinese kufr plný příslušenství

Témata článku: Asus, Chytré hodinky, Zdraví, GPS, Hodinky, EKG, IFA, Měření, krevní tlak, Česká republika, Konkurence, Okysličení, Berlín, Senzor, Displej, Index, VivoWatch SP, Tep, Tlak, PPG, Srdeční tep, Asus Health, ANS, Data


Určitě si přečtěte

Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid
RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

** Design a modrá barva je parádní, to se musí nechat ** Výkony ultraširokého foťáku jsou slabé, škoda ** Telefon má čistý Android 11, ten ale bude potřebovat péči

Jakub Michlovský | 16

Jakub Michlovský
Android OneRecenze
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
Vodafone mění firemní slogan a snižuje cenu pevného internetu na polovinu
Jan Láska
InternetAkční nabídkaVodafone
AAWireless: malá krabička, která zpřístupní Android Auto i bez kabelu
Jan Láska
Chytré autoAndroid AutoPro řidiče
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze