Asus: z východu přichází vytříbené lahůdky

Asus má v nabídce čtyři zajímavé novinky – jeden velmi atraktivní smartphone s Windows Mobile a trojici multimediálních mobilů různých konstrukcí. Dva megapixely jsou standardem, stejně jako přehrávače hudby a paměťové karty. A pozor, nejedná se jen o nějaké „hračky“ určené pouze pro Asii.
Asus: z východu přichází vytříbené lahůdky

Asus je u nás známý spíše jako výrobce počítačových komponent, ale je to už poměrně dlouho, co se zabývá také výrobou mobilních telefonů. Trochu jsme opomněli sledovat jeho novinky a ještě před prázdninami přitom byly představeny zajímavé modely.

Asi nejočekávanějším přístrojem je smarpthone P525, za všimnutí ale stojí i telefony bez operačního systému. Asus připravil multimediální mobily pro příznivce klasické, výsuvné i véčkové konstrukce. Novinky jsou určeny pro GSM sítě a měly by dorazit na evropské trhy. A o jedné z nich už víme, že bude k dostání i u nás.

Asus P525

První z představených modelů nese název P525 a jeho pojítkem se světem jsou čtyři pásma GSM sítí. Je zaměřen na pracovní využití, takže nesmí chybět podpora Push e-mailu nebo kancelářských aplikací. V přístroji pracuje procesor Intel Xscale s frekvencí 416 MHz a operační systém Windows Mobile 5. Samozřejmostí je podpora GPRS, Bluetooth nebo Wi-Fi. Bezdrátová spojení přijdou vhod ve chvílích, kdy uživatelé využijí komunikaci přes Skype. Ten je standardní součástí softwarové nabídky.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Asus P525

Ani v multimédiích se neztrácí. Na zádech telefonu našla své místo optika digitálního fotoaparátu, která nabízí i automatické zaostřování. Rozlišení snímacího čipu je 2 Mpx. Asus P525 si poradí s přehráním souborů MP3, MPG4 a 3GP stejně tak, jako s 3D hrami. Podpora A2DP Bluetooth porfilu zaručuje kompatibilitu s bezdrátovými sluchátky.

Výrobce se narozdíl od konkurence nesnažil na malou plochu pod displejem vměstnat titěrnou QWERTY klávesnici a raději dal přednost pohodlným klávesám v běžném telefonním uspořádání. Jen funkční klávesy jsou trochu netradičně umístěny po stranách bloku a joystick našel místo mezi klávesami 2 a 5. Rozměry jsou 117 × 59 × 18 mm a hmotnost 160 g.

Asus J208i

Klepněte pro větší obrázek 
Asus J208i

Asus J208i je trojpásmovým telefonem vysouvací konstrukce. Jeho 1,9 palcový TFT displej využívá rozlišení 176 × 220 pixelů, za hlavní ovládací prvek byla zvolena pětisměrná ovládací klávesa. Tloušťka telefonu je 17 mm. Fotoaparát v telefonu nabízí rozlišení 2 Mpx, pro ukládání souborů postačí interní 64MB paměť nebo výměnná média microSD. Podpora Bluetooth je obohacena o HID profily, takže telefon poslouží i jako dálkové ovládání podobně jako Sony Ericssony.

Asus M310

Klepněte pro větší obrázek 
Asus M310

Posledním představeným telefonem je véčko M310. Je nápadné především ovládacími prvky pod vnějším displejem, které slouží k ovládání přehrávače hudby. Váží 90 gramů a nabízí kvalitní QVGA displej. Paměťové karty microSD zabezpečí dostatek volného prostoru, jak pro hudbu, tak i pro fotografie. Dvoumegapixelový CCD fotoaparát je standardem, stejně tak jako množství efektů a nastavení při fotografování. Telefonní seznam pojme až 1000 vícepoložkových kontaktů, které je následně možno synchronizovat s Outlokem.

Asus V80

Klepněte pro větší obrázek
Asus V80

Po telefonu výsuvné a véčkové konstrukce zde máme telefon konstrukce klasické. Rozměry telefonu činí 101 × 44 × 16 mm a kromě FM rádia stojí za zmínku všudypřítomný 2Mpx fotoaparát. Dále ve výbavě máme Bluetooth, GPRS či EDGE třídy 10. Displej nabídne rozlišení 176 × 220 pixelů a zobrazí až 262 tisíc barev. Interní paměť činí 55 MB a je rozšiřitelná paměťovými kartami miniSD. Některým se model V80 líbí, jiní jej označují za kopii telefonů Sony Ericsson. Každopádně se jedná o atraktivní telefon.

Představené modely jsou určeny i pro evropský trh a nyní už s jistotou víme, že zajímavý smartphone Asus P525 bude k dostání i u nás. Chcete-li se o novinkách od Asusu dozvědět více, shlédněte prezentaci nových modelů.

Diskuze (23) Další článek: Nokia 6070: klasika za příjemnou cenu (test)

Témata článku: Asus, Asus P525, Východ, Zajímavý smartphone


Určitě si přečtěte