Asus Zenfone 8 v Dxomarku porazil Galaxy S21. I přesto, že nemá teleobjektiv

Kompaktní Zenfone 8 v čerstvém textu Dxomark získal 120 bodů, což je na smartphone se dvěma základními objektivy (64 + 12 Mpx) úctyhodný výkon. Telefon dokonce o bod porazil Galaxy S21 a zůstal jen o bod za Galaxy S21 Ultra, který má ve výbavě dokonce dva teleobjektivy! Zenfone 8 se navíc může pyšnit i zajímavými dílčími skóre. 

Za focení získal telefon 126 bodů, což jej staví mezi Galaxy S21 (123 bodů) a Pixel 5 (129 bodů). U focení telefon se 108 body překonal Galaxy S21 (101) i Pixel 5 (107 bodů), nedosáhl až na iPhone 12 mini se 112 body. Nejnižší skóre telefon logicky získal při hodnocení zoomovacích kvalit. Telefon obdržel jen 54 bodů, a to za možnosti přiblížení na hlavním objektivu a na ultraširokoúhlém snímači. Celkově však Asus ukazuje, že i se dvěma fotoaparáty může spolehlivě dohnat i vybavenější konkurenci.

Asus Zenfone 8 16GB/256GB Asus Zenfone 8 16GB/256GB
nabízí 3 obchody za cenu 21 990 Kč na HLEDEJCENY.cz
Porovnat ceny
hce counter

Představení Asusu Zenfone 8:

Kompletní výsledky testu Asusu Zenfone 8 v Dxomark si můžete přečíst zde.

Diskuze (14) Další článek: Pilot otestoval chytré hodinky při akrobatickém letu. Co naměřily?

Témata článku: Asus, Fotomobily, DxOMark, Benchmark, Duální fotoaparát, Žebříčky, Asus Zenfone 8, Focení, Teleobjektiv, Asus ZenFone, Bod, TelefonRecenze integrovaného Hi-Fi zesilovače Rotel A11 Tribute. Velmi důstojná pocta legendě

Recenze integrovaného Hi-Fi zesilovače Rotel A11 Tribute. Velmi důstojná pocta legendě

Opravdové hi-fi, které by se nemuselo stydět ani za o polovinu vyšší a které je velmi důstojnou poctou legendě Kena Ishiwaty.

Daniel Březina
Hi-Fi
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Programování elektroniky: Pevný titěrný 3D LiDAR za dvě stovky VL53L5CX

Programování elektroniky: Pevný titěrný 3D LiDAR za dvě stovky VL53L5CX

** STMicroelectronics loni představil nový laserový dálkoměr VL53L5CX ** Je mutizónový s rozlišením až 8×8 bodů a rychlostí až 60 Hz ** Dnes si ho naprogramujeme v C/C++ na Raspberry Pi

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuRaspberry Pi