Automat na mobilní zábavu je na světě

V automatu si dnes můžete koupit třeba láhev s nápojem či jídlo. Co kdybyste ale narazili na automat, který vám na místě prodá logo na displej mobilu, vyzváněcí tón, hru či užitečnou aplikaci?
Automat na mobilní zábavu je na světě

Psát o tom, že se mobilní telefony staly nedílnou součástí našich životů, by bylo nošením dříví do lesa. Kdo by si však myslel, že soužití lidí a mobilních telefonů již nemůže být těsnější, ošklivě by se mýlil. Život s mobilním telefonem pomalu překračuje rámec vztahu člověka k věci jakožto pracovnímu nástroji. Mobil (obzvláště ty nejnovější) v sobě dokonale snoubí práci i zábavu.

Klepněte pro větší obrázekToho, že lidé se svým mobilním telefonem žijí, chtějí využívat nové služby a učinit ze svého přístroje prostředek zábavy, si všimla jedna americká společnost. Tato společnost jménem nReach se logicky rozhodla, že hlas trhu vyslyší a nabídne majitelům mobilních telefonů službu, kterou by mohli ocenit. Na základě tohoto závěru přišly na svět speciální automaty, které se ve zkušebním provozu objevily v několika amerických supermarketech.

Možná se divíte, co mohou mít automaty společné s mobilními telefony či mobilní komunikací obecně. Možná se stejně divili i Američané, když jeden z takových automatů nalezli ve svém supermarketu. Automat tam totiž nestál proto, aby jim prodal Coca Colu, nýbrž melodii, logo či nejnovější hru na mobilní telefon. Právě takové automaty mají uspokojit potřebu majitelů mobilů, odlišit jejich přístroj od ostatních bratříčků.

Jak vlastně takový novodobý automat na mobilní zábavu funguje? Základem je dotykový displej a permanentní připojení k internetu. Majitel mobilního telefonu k přístroji přistoupí a na displeji si vybere požadovaný produkt (logo na displej, vyzváněcí tón, hru nebo nějakou aplikaci). Svou volbu si poté zkontroluje na fiktivním displeji mobilu přímo na obrazovce. Je-li s výsledkem spokojen, potvrdí výběr a objedná si produkt.

Ve chvíli, kdy tak učiní, přístroj zakřičí, že chce peníze. Zpočátku šokovaný zákazník zaloví ve své peněžence, vytáhne patřičný obnos a vloží ho do chřtánu nenasytného automatu (platit lze samozřejmě také kreditní kartou). Automat v tu chvíli zahlásí, že byl jeho požadavek přijat a obratem odešle nové logo, vyzváněcí tón, hru či aplikaci do jeho mobilu. Během několika málo okamžiků budete mít zákazník zakoupený produkt k dispozici.

Společnost nReach věří, že se ji podaří projekt v krátkém čase vyvést ze stádia testování, do stádia plného provozu. Současný vývoj na poli mobilních komunikací v USA údajně nasvědčuje tomu, že by mohl být úspěšný.

Diskuse: přivítali byste podobnou službu také v České republice?

Diskuze (6) Další článek: Zkušenosti: zajímavé hry a aplikace pro Siemensy

Témata článku: Ostatní, MOBI, Svět, Auto, MobilSeagate začne prodávat 20TB pevné disky i běžným smrtelníkům
Karel Javůrek
ÚložištěPevné diskySeagate
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

** Pixely už jej mají, postupně se přidávají další mobilní výrobci ** Android 12 přináší spoustu softwarových novinek a vylepšení ** V našem seznamu se dozvíte, kdy aktualizace dorazí i na váš telefon

Martin Chroust
Android 12Aktualizace softwaruSmartphony
Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2021)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2021)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, o které je na světě největší zájem, které se nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály