Automobilky, vidíte to? Studio SqCircle ukazuje fantastickou budoucnost klíčku od auta

Square Circle (www.sqcircle.com) jsou londýnští designéři a jejich klíček k Nissanu GT-R je bohužel opravdu jen koncept. Nevznikl na objednávku automobilky, není v plánu jeho výroba, nejde o „únik klíčku k příští generaci GT-R,“ jak o něm píší někteří novináři.

Na druhou stranu zájem médií tu je, reakce fanoušků jsou nadšené, a tak si třeba některá z automobilek všimne a jednou se takové hi-tech krásy opravdu dočkáme. Ale zatím se pojďme alespoň zasnít.

Z původního klíčku zůstal pouze tvar a počet tlačítek, jinak je vše jinak. Prim hraje zakřivený displej a uživatelské prostředí ovládané jednoduchými gesty. Kromě odemčení/zamčení a aktivace alarmu poslouží jako dálkový ovladač pro klimatizaci, takže si v zimě auto vytopíte, než k němu přijdete, v létě jej naopak vychladíte, lze nastartovat motor a tím jej šetrně připravit na jízdu.

Square Circle GT-R Smart Key Fob v akci:

Uživatel může listovat základními informacemi o autě, vše doprovází krásná grafika a animace. Otázkou je, jak dlouho by v praxi takové nasazení vydržela baterie, ale i tomu jdou tvůrci naproti, ovladač se dá dobíjet bezdrátově.

Zdroj: Smart Key Fob, Behance              

Diskuze (13) Další článek: Samsung pomalu vytlačuje projektory z kin. V Pekingu instaloval 14metrový 4K displej

Témata článku: , , , , , , Auto, Londýnský designer, Základní informace, Nissan, Smart Key, Klíček, Příští generace, Automobilka, Jednoduché gesto, Druhá strana, Circle, Fan, Dálkový ovladač, Fantastická budoucnost, Krásná grafika, F +, Úkaz, Ovladač, Automobil