Babišův pražský Apple Store blíže realizaci? Apple už hledá vedoucího prodejny

Vezměme to od začátku. V lednu 2019 se premiér Babiš v Davosu setkal s Timem Cookem, šéfem společnosti Apple. Po schůzce Babiš tweetnul, že Cookovi nabídnul vybudování Apple Storu v Praze, což zvedlo obrovský ohlas v médiích. Obecně se to však považovalo za populistické plácnutí do vody.

Když se v listopadu 2019 Novinky.cz zeptaly, jak to s pražskou prodejnou vypadá, vysvětloval Babiš, že Apple bude o další evropské expanzi rozhodovat v horizontu roku až dvou a celou záležitost přehrál na ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka. Ten později Novinkám skutečně potvrdil, že s Applem jedná.

Teď se zdá, že se věci daly do pohybu. Server Letemsvetemapplem upozornil, že Apple vypsal pracovní pozici Apple Shop Leader – Prague, tedy vedoucí pražského obchodu. Jak už to tak u HR inzerátů bývá, je značně nekonkrétní, ale zmínka o vedení a rozvíjení prodejny vypadá docela jasně, jako nepřímé potvrzení můžeme brát i tweet premiéra Babiše. Naopak celý odstavec věnovaný péči o Premium Resellery (to jsou v Česku iStyle, iSetos, iWant a další) myšlenku pražského Apple Storu mírně nabourává.

Jasno by mělo být v příštích týdnech.

Aktualizováno: Podle komentáře insidera znalého poměrů v českém Apple prostředí o předzvěst prvního českého Apple Storu nejde. Klíčové slovo je podle něj hned v nadpisu, Apple Shop rozhodně není Apple Store. Apple totiž obsazuje vyšší pracovní také u svých Premium Resellerů. A premiérův tweet? Slibem neurazíš, takže proč si trochu nepřihřát vlastní polévku? 

Diskuze (25) Další článek: LG Wing s vytáčecím druhým displejem opravdu existuje. Podívejte se, jak funguje

Témata článku: Spekulace, Apple Store, Andrej Babiš, Apple Shop, Tim Cook, Česká republika, Letemsvetemapplem, Karel Havlíček, Babiš, Praha, Prodejna, Prague, Davos, Vedoucí, Realizace


Určitě si přečtěte

Nejlepší univerzální tarif za tři stovky. Vodafone se spojil s Kauflandem
Lukáš Václavík
Tarify a mobilní službyVodafone
Android 12: Nainstalovali jsme první preview, tady jsou hlavní novinky
Filip KůželVladislav Kluska
Android 12Video
Hodinky Huawei se naučily instalovat aplikace a reagovat na notifikace. Ale…
Filip Kůžel
Polochytré hodinkyTýden mobilně
Tim Cook: Apple pracuje na něčem ještě větším, než je iPhone [komentář]
Filip Kůžel
KomentářTim CookHospodaření a finance
Vybíráme 13 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu

Vybíráme 13 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu

** Hledáme smartphone, který nestojí jmění, ale přitom je kvalitní ** Podle hlediska ceny a výkonu jsme vybrali 13 nejvýhodnějších modelů ** Připravte si šest až čtrnáct tisíc korun

Jan Láska | 27

Jan Láska
Střední třídaSmartphonyNákup a ceny