BACGraph: měříme alkohol na Pocket PC

Nyní v létě si mnozí z nás pochutnají na zlatavém moku. Za jak dlouho můžeme usednout s klidným svědomím za volant? S tímto nelehkým úkolem nám pomůže BACGraph. Jednoduchý program, který vás ochrání od pokut.
BACGraph: měříme alkohol na Pocket PC

Obzvláště nyní v létě si mnozí z nás pochutnají na vychlazeném zlatavém moku. Ten však obsahuje alkohol, který rozhodně nepatří za volant. Policejní „foukačky“ jsou citlivé a my řidiči nemůžeme s jistotou říct, za jakou dobu již nenadýcháme. BACGraph je velmi propracovaný program, který dobu vstřebání alkoholu určí s dostatečnou přesností.

Přiznejte se!

Program se skládá ze tří obrazovek, kterými je nutno pro přesnost výsledku projít. První obrazovka je rozdělena do dvou částí. V horní polovině je třeba nastavit regionální zvyklosti. Jednotky váhy a objemu, povolené množství alkoholu v krvi (u nás samozřejmě nula promile) a metodu měření. V dolní polovině zadáte svou hmotnost a pohlaví. Je zde ještě okénko pro nastavení vylučování alkoholu z krve za časovou jednotku. Tuto hodnotu zřejmě nikdo z nás přesně nezná, doporučuji tedy ponechat hodnotu 0,15 promile za hodinu. Po tomto nastavení se můžeme přesunout do druhé části. Zde se programu pochválíte, kolik že jste toho vypili.

Klepněte pro větší obrázek
Regionální a osobní nastavení

V této části je program vypracován do podrobností. Zadáte kdy, kolik a kolikatiprocentní alkohol jste požili, zvolíte, zda-li je váš žaludek prázdný, poloplný, plný či přeplněný k prasknutí. Tento proces můžete opakovat několikrát, ostatně během slavnostního večera se toho vypije... Upozorním jen, že desetistupňové pivo nemá 10% alkoholu, skutečná hodnota je zhruba 2,5 až 4,5 procenta.

Klepněte pro větší obrázek
Právě jsem si dal dvě desítky a na to dvě štamprle domácí slivovice

Pokud jste se k požitému alkoholu pravdivě přiznali, mrkněte do třetí části s grafem. Růžová čára vám ukáže, v jakém stavu se nacházíte nyní, zda-li vás nejveselejší chvilka teprve čeká, nebo se nacházíte v sestupné fázi. Nechybí informace, za jak dlouho a kdy můžete usednout za volant. Program vás v danou chvíli může dokonce i upozornit.

Klepněte pro větší obrázek
Za volant mohu usednout zhruba za jedenáct hodin

S rezervou...

BACGraph je ve své branži zřejmě nejlepším programem, nabízí nespočet nastavení a hlavně výpočet podle standardizovaných předpisů. Každý z nás je však odlišný, a tak musíme brát výsledky s jistou tolerancí. Měření nabízené tímto programem je však podstatně přesnější, než „znalecký odhad“ dlouhodobého pijana. Zejména mladí řidiči (a řidičky) si myslí, že pro prohýřené noci a tříhodinovém spánku budou fit, což samozřejmě nejsou. Program lze stáhnout zde, jeho cena je 17 dolarů.

Diskuze (13) Další článek: Siemens chystá konkurenci Sony Ericssonu T610

Témata článku: Smartphony, Windows, Software pro mobily, Skutečná hodnota, Žaludek, První obrazovka, Alkohol, PocketPřehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

** Pixely už jej mají, postupně se přidávají další mobilní výrobci ** Android 12 přináší spoustu softwarových novinek a vylepšení ** V našem seznamu se dozvíte, kdy aktualizace dorazí i na váš telefon

Martin Chroust
Android 12Aktualizace softwaruSmartphony
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Seagate začne prodávat 20TB pevné disky i běžným smrtelníkům
Karel Javůrek
ÚložištěPevné diskySeagate
Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
Pro práci i zábavu. Vybrali jsme 13 tabletů, které se vyplatí koupit

Pro práci i zábavu. Vybrali jsme 13 tabletů, které se vyplatí koupit

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 13 nejlepších modelů ze všech cenových kategorií ** Cena použitelných tabletů začíná na dvou tisících korunách

Martin Miksa
TabletyNákup a ceny