Koupim jedno baleni po ctyrech a pak jeden airtag samostatne. Ten samostatnej dam na to baleni po ctyrech, abych je mohl najit, kdybych zapomnel, kam jsem je dal. To by konecne mohlo bejt smysluplny vyuziti.
vy jste tam tez placicky
" Hledání a reportování tagů je anonymní a komplet šifrované, chrání soukromí všech zúčastněných. Navíc je úsporný, takže by vás neměly trápit baterie ani datové limity. To i proto, že i vaše iPhony budou lokalizovat AirTagy ostatních.Polohu svého AirTagu pochopitelně vidíte jen vy. ".. oka. Kdyz tohle posledne nekdo tvrdil, tak se za par let ukazalo, ze to tak neni a data utekla. Tak si to tu jen tak odkladam, a mrknu na to znova za par let. Cas ukaze.
Jakaze data a komu utekla?
Za par let si povime, oka?(jaka data = id a poloha uzivatele, komu = applu)
“ Kdyz tohle posledne nekdo tvrdil, tak se za par let ukazalo, ze to tak neni a data utekla “Tvrdis ze data utekla. Komu teda? Doufam ze nemyslis ty z FB...
Find My používá end to end šifrování. Navíc zjišťuje jen aktuální polohu a starší si nepamatuje. Takže utéct víceméně nemá co. A pokud by skutečnost byla jiná, tak by měl Apple větší problém, protože Find My používají jeho zařízení už hezkých pár let.
par let? mesic 😀https://blog.malwarebytes.com/reports/2021/05/using-iph... ...
Já si to zavěsím na pinďoura.
To ti nepomuze, kdyz ho casto nemuzes najit, vetsi tim nebude ;)
Ja bych byl spokojeny, kdyby v moznosti gravirovani slo i gravirovat QR kod...
Jen si říkám, jestli dříve či později celá tahle maškaráda s airtagy nebude spíš sloužit k vyhledávání cenností "temnou stranou" pomocí nějakého scanneru. Tohle už nevidím úplně tak optimisticky.
Ty vole, to je dobry napad 🤔Staci obycajny BLE scanner, na zaklade Bluetooth MAC si odfiltrujem vsetky Apple zariadenia a potom uz iba najst specificky flag pre tie tagy 😁Podla toho kolko stoji jeden tag, to budu cennosti 😊
Ty vole .....Ztrácíte své “diamantové prsteny” často? 🙂 Předpokládáte, že nyní si na ně někdo bude věšet AirTag?Tuhle hovadinu mohli vymyslet jenom vesmírní exoti jako jste vy dva 🙂
Viz. například první příspěvek pod tímto článkem vypovídá za vše smaragde z ACZ. 😀😀😀
Riplejová ztrácíte nervy.Nejsem povinen hodnotit každý názor na to, co si kdo koupí a na co to bude používat. To je přece jeho věc. Nedělám to ani ve vašem případě.Vaše trauma ACZ v podobě jakéhosi smaragda je co? Nejste po tom letitém honění vetřelců paranoidní už příliš? Nebo jste tím jen vyčerpaná? Nebo vás jen žere, že vás za to nikdo nikdy neocenil?Dejte se do kupy, nezvládáte ani základní rovinu osobních emocí.
Názor byl 1× upraven, naposled 27. 4. 2021 10:16
Naopak, že si neporozuměl obsahu této diskuze je spíš tvoje trauma. 😀Názor byl 0× upraven.
Natěšen titulkem jsem si otevřel článek, abych zjistil co všechno jablečné tagy umí. Po přečtení článku velké zklamání - umí lokalizovat věci. Stejně jako konkurence... Apple má pouze tu "výhodu", že polohu tagů bonzují všechna jablečná zařízení. Nebo mi něco ušlo?!
přesně tak, jenže tohle je přesně to, co konkurence nenabízí
Ta "pouha vyhoda" je celkem zasadni rozdil ve funkcionalite.... takze ti toho uslo dost 😀
To sice jo, ale není to nic, co by se nedalo spravit jednou plošnou aktualizací systému. Predpo
Předpokládám, že v plném MHD, zácpě na silnici nebo na panelákovém sídlišti najde člověk dost telefonů od každé značky, aby k onomu nabonzování nakonec došlo.
No dost pochybuji, protoze na Androidu neni zadne jednotne reseni (nejen) lokalizacnich tagu.
Apple jen dohání konkurenci.Ostatní tohle mají už dávno. Apple opravdu nepřidal vůbec nic nového.Viz článek https://samsungmania.mobilmania.zive.cz/clanky/vyzkouseno-samsung... ... Konkrétně zmínka třeba: Lokátor spadá do služby SmartThings Find, takže jej dokážete najít nejen lokálně, ale také vzdáleně prostřednictvím dalších uživatelů telefonů Galaxy.A ani levnější to není. Krom toho, že ho můžu koupit po jednom, tak se dá sehnat od 600.
jen si zapomnel ze k tomu potrebujes i dalsi aplikaci a telefon od samsungu kterejch v CR zrovna moc neni, u iPhonu ti staci nekdo s iPhonem 😀
s iPhonem 11 presneji... tak nevim ceho je min, jestli Android telefonu do ktereho se da nainstalovat ta aplikace nebo iPhonu 11. 😝
Názor byl 1× upraven, naposled 21. 4. 2021 11:45
S jakymkoliv iP, ktery podporuje sluzby Find My 😉 iP 11 a novejsi obsahuji U1 cip, ktery rozsiruje moznosti vlastniho “hledani”.Takze stare SEcko dokaze “nahlasit” 😝
evidentne neumite cist, vpodstate jakejkoli iphone jde k airtagum a pravdepodobne i macbooky, ipady a mozna i watch
Cist umi, ale jen to co se mu hodi 😉
V ČR je to k ničemu iPhone má menšina. Dává to smysl v USA kde ma iPhonr 48% lidí, ale tady tu americkou slávu kupují jen lidi co neumí používat mobil nebo holky co chtějí vypadat cool 🤣🤣
v cr ze je iphonu malo ? mel by jsi se rozhlednout kolem
Co je moc a co je málo? Je to relativní pojem. U nás má iOS podíl cca 25 %, v USA to je 60 %. Oproti USA jich je tu málo, je jich tu méně i oproti celosvětovému průměru (27 %).
V mém okolí má iPhone cca. polovina lidí. A že v mém okolí je lidí docela dost. A není to o tom, že třeba neumím používat telefon. Je to o ekosystému (Mac, Macbook, AirPods, iPad, iPhone, HomePod ...) a na to navázané výhody ekosystému a služby. Ale pokud fce ekosystému nepoužíváš, těžko si to můžeš představit.
Předpokládám, že kvůli Česku to Apple nevymýšlel.
Taktez si jej kupuji ti kteri chteji kvalitni mobil kde nebudou muset resit tisic a jeden drobnych kiksu...Ano na pouzivani te Androidi hruzy musi byt clovek technicky zdatnejsi, ale to neni hlavni duvod rozsireni... drtiva vetisna si to kupuje protoze je to levne a tak nejak jim to staci.
Jake jsou do toho konkretne ty vymenitelne baterie a kolik stoji?Nejak to nemuzu najit.
https://www.apple.com/airtag/... z Tech Specs: User-replaceable CR2032 coin cell battery
Jezis, dekuju. Ono to bylo "zabalene", tak to vyhledavani nenaslo. Jsem slepy.
Jak je to zajisteny proti sledovani (nekdo prida airtag druhymu do batohu). To jsem se nedozvedel.
To bylo popsáno už při otevření služby Find My pro partnery - pokud mobil zjistí, že se s tebou pohybuje airtag který nemáš registrovaný na sebe tak tě upozorní na možnost sledování.
V tom pripade to ale upozorni aj pripadneho zlodeja ktory ti ukradol batoh kedze sa pohybuje s cudzim tagom, nie? V tom pripade nie je nic jednoduchsie nez tag vyhodit a pokracovat dalej, a ty batoh nikdy neuvidis. Tak ze proti kradeziam to asi velmi pouzitelne nebude. Ale proti stratam je to super vecicka.Mohlo by sa to do buducna zjednotit na jednu technologiu - vsetky mobily by boli schopne hlasit vsetky tagy. Tak by to bolo najefektivnejsie.
A ti co budou mit telefon jiny znacky, tak maji smulu, ti se to nedozvi? Nevite? Diky.
Nedozví. Stejně jako se majitelé iPhonů nedozví, že je někdo trackuje např. pomocí SmartTagů od Samsungu.Technické možnosti pro to existují, ale nikdo je zatím nepoužívá.
Tak to je ovšem hnus. Člověk by řekl, že zde je standardizace důležitější než u nabíječek, že? ;-/ Podobně jsem zvědavý na brýle, jestli budou mít nějakou kamerku. Duhový brave new world nás zřejmě nemine :).
Pro minusare: vy jste jako ok s tim, ze vam bez vaseho vedomi muze nekdo nekam dat tag a sledovat vas?
Těžko si představit větší blbost. Buď to ztratím někde, kde chodí lidi a pak tuhle hloupost stejně někdo ukradne a nebo věc ztratím někde v lese a tam stejně nikdo s BT nechodí.
A nefunguje to třeba i tak, že pokud mám u sebe v době kdy ten přívěsek ztratím mobil, tak je známá poslední poloha kdy s tím přívěskem byl v kontaktu?
přesne tak, navic dost pravdepodobne bude i mozne nastavit ze pokud se ti ztrati treba airtag s klicema z dosahu tak te mobil upozorni
takze teraz po novom aby som nabijal aj kluce kazdy tyzden? Alebo kolko bude mat ten privesok vydrz na bateriu, 300 rokov?
Měl by vydržet aspoň rok, pak vyměníš baterku za 15,- Kč.
Jasně, ale to bude při nastavení nejdelší doby trackování. Aby to mělo smysl, musel bys trackovat nejlépe co 10s.To pak ta pidi baterka rok určitě nedá.
Neznám jediného člověka s iPhonem, který by měl někdy vypnutý Bluetooth. Takže stačí, aby kolem po cestě prošel kdokoliv s iPhonem a vaše věc je nalezená. I na těch nejmenších vesnicích už má dneska iPhone pěkných pár lidí. Sám pocházím z vesnice o 200 obyvatelích a takových 20 iPhonů by se u nás našlo.
Myslim si ze toto zariadenie je vyborne a fandim mu (ako som sa uz vyjadril aj vyssie), ale mam na teba otazku. Ty sa pytas ludi okolo seba co maju aktualne zapnute na mobile? Ja napriklad absolutne netusim co ma kto v mojom okoli na mobile momentalne zapnute a vypnute, fakt neviem aka prilezitost by mohla byt ze by som sa na to niekoho pytal. Jedine ak chce niekto nieco s mobilom poradit a nejako to s danym nastavenim suvisi, ale to je tak maly pocet ze to nie je ani na urovni statistickej chyby. Tak ze, ako si prisiel k datam ktore uvadzas?
Ze všech lidí, se kterýma kdy aktivně řešil / ptal se jich na Bluetooth. Předpokládám, že takhle to bylo myšleno…Krom toho, iPhony mají Bluetooth zapnutý jako default. A aby ho člověk vypnul, musí do nastavení – přes ovládací centrum se dá jenom „pozastavit“ do konce dne. Troufnul bych si tvrdit, že klidně 90 % lidí na tohle opravdu prdí a nechají BT zapnuté.
Šikovná věcička. U nás to začne dávat smysl až se do toho pustí google.
Neřešitelné. Vzhledem k privátnosti výrobců prakticky nelze zajistit, aby byla lokalizace prováděna napříč výrobci telefonů s Androidem. Google to prostě nemůže nikomu nařídit.Takže bohužel to bude možné výhradně v rámci jednoho výrobce tak jako u Apple. A zde je problém s HW, nelze očekávat, že potřebný komunikační a lokalizační HW budou výrobci strkat do každého modelu za pár korun. A těch tučných, kde takový HW je, se moc neprodává.Tohle je i bude jedna z mála služeb, které Android nikdy nedostihne.
Tak zrovna v Česku ta "věc navíc" moc použitelná není. Rozhodně neříkám, že Češi jsou špatní, že by nikdy nevraceli nalezené věci atd.Ale co je pravděpodobnější? Že v dosahu ztracené peněženky projde fanoušek Applu s touto funkcí, nebo že si ji všimne nepoctivý nálezce?Třeba dobrý v Americe ve městech, kde jsou iPhony mnohem rozšířenější a kupují si je tam i lidi, co prostě chtějí telefon na volání, nechtějí nic řešit a je jim jedno, jestli stojí 200 nebo 700 dolarů . Ale u nás to moc valný význam nemá, na tuhle funkci je tu iPhonů prostě málo.
Názor byl 1× upraven, naposled 21. 4. 2021 09:19
funkci najit ma zapnuto 99 vsech iphonu...
Viz můj komentář, na který reaguješ. U nás pro smysluplnou funkčnost málo.
Zalezi na tom co stratis a kde. Ak ti napriklad vypadnu kluce (bez adresy bezcenny predmet) niekde na namesti, zastavke mhd, alebo podobnom mieste kde sa pohybuje mnozstvo ludi a teda mozno niekto z nich ma aj iPhone - mas sancu ich najst.Dalsia vec je ked ti vec vypadne niekde kde nikto nechodi a teda ani ziadny iPhone, pamata si aspon poslednu polohu kedy bol pri tvojom iPhone (priblizne, vzhladom k frekvencii v akej tag ziada polohu od tvojho mobilu). Ked doma zistis ze ti na prechadzke v prirode vypadli kluce alebo penazenka, budes mat aspon suradnice ich pribliznej poslednej polohy a hladanie ti aspon zuzi z celej cesty na okolie jedneho miesta.Samozrejme najlepsie by bolo keby sa vsetci vyrobcovia tychto tagov zjednotili a vsetky tagy by sa boli schopne pripojit ku vsetkym mobilom.
Názor byl 1× upraven, naposled 21. 4. 2021 12:38
orientačně polohu zjistíte podle GSM a přesnou pomocí bluetoth, případně si můžete - když třeba bude vysoká tráva , pustit pípání.Nejlepší je psát slovensky a ještě bez háčků a čárek.
Presne tak som to myslel. Doma zistis ze ti chyba penazenka/kluce, na mobile zistis pribliznu poslednu polohu, vratis sa na miesto a pustis pipanie. Urcite je to na tieto situacie prakticka vec, v tomto pripade dokonca aj ked ziadny (cudzi) iPhone v blizkosti tagu nebol.
Je fakt, že klasika (poslední poloha při odpojení) může být užitečnější než ta "funkce navíc" aneb sdílené hledání. Jen doufám, že to není přibližná poloha podle GSM, jak píše Ivo Ver, ale že se při ztrátě zapne GPS. Pak už (jak říkáš Ty) záleží jen na tom, jak často tag s telefonem komunikuje. Předpokládám, že to nebude jednou za půl hodiny, ale zase to bude míň často než chytré hodinky.
Nevím, kolik zařízení od Samsungu to má zapnuté, ale Samsung u nás prodává 2x víc mobilů, takže i kdyby to byla polovina, je to pořád minimálně stejně jako u Applu a co jsem četl výsledky toho hledání, tak to očividně dost není.Např. tady: https://blog.eischmann.cz/2021/02/08/galaxy-smartta...
Je pravda, že u nás se dá čekat, že ti z nalezené peněženky někdo vybere hotovost a zbytek hodí do kanálu, řeky nebo popelnice, kde si airtag už moc neškrne ani na rušném místě. Když zase naopak ztratíš něco někde v přírodě, tak bude náhoda když někdo kolem projde a náhodou bude mít ten správný mobil a vše správně zaplé. V té době už budeš mít pravděpodobně nové doklady, kreditky, klíče, ...
“Vše správně zaplé”Má to zapnuté každé iOS zařízení a každý Mac povinně. A funguje to i bez připojení k netu - poloha se odešle až bude na datech. Takže ta šance je i v lese celkem slušná, pokud člověk chodí normálně po cestách.
Len ze v prirode ti to aspon ukaze poslednu polohu ked to bolo pripojene k tvojmu mobilu, tak ze sa tam mozes vratit. Na mieste mozes spustit pipanie.
Ano, to je asi nejpravděpodobnější způsob, jak člověk tu věc najde. Na druhou stranu na to nepotřebujete drahé AirTags nebo SmartTags, přesně toto zvládnou i "hloupější" tagy za 100 Kč.
To je pravda. Tento ma ale vyhodu ked ti nieco vypadne napriklad v meste kde tych iPhonov moze byt v okoli viac. Ano, penazenku si moze niekto nechat (ale nemusi, sam mam konkretne s penazenkou dobru skusenost, cestni ludia existuju), ale kto by kradol kluce? Tie su bez adresy bezcenne.Ano, je to drahe, ale vyhoda v sieti kompatibilnych zariadeni sa tomu odopriet neda.
Ten blog je trochu zavadejici v te casti textu o mnozstvi zarizeni...Citace “Dá se tedy předpokládat, že se jich v naší zemi pohybuje několik milionů” je hooodne zavadejici.Pokud se podivame na nedavno uvedene statistiky, tek iOS predstavuje cca. 25% vsech mobilnich zarizeni v siti. Pokud je tedy pravda to, ze Samsung proda 2x vice, tak by mel mit tezko uveritelnych 50%... a zbytek slozeny ze stovek dalsich vyrobcu Android zarizeni ma jen 25% trhu? 😉 to moc realite neodpovida podle toho kolik lidi ma xiaomi huawei a dalsi velke ci vetsi cinske znacky 😉
Mícháte dohromady dvě různá čísla. Těch 25 % nejsou všechna mobilní zařízení připojená do sítě, ale počty přístupů ve webových statistikách. Stačí, aby někdo intenzivněji brouzdal, a vytvoří tak víc přístupů než jiný. Dá se čekat, že člověk s iPhonem za 25 tisíc toho nabrouzdá víc než typický uživatel telefonu za 5 tisíc, ten to má primárně na volání a občas si v tom najde spoj v jízdních řádech. Ten prodejní podíl tak bude pravděpodobně nižší, třeba 15-20 % a podíl 30-40 % pro Samsung je naprosto reálná hodnota.Stačí se nakonec podívat na samotná prodejní čísla. Ty jen za ČR jsem nenašel, ale za ČR+Slovensko+Polsko+Maďarsko má Samsung podíl 26,9 % a Apple 13,7 %. A to je za čtvrtý kvartál (2020), který má Apple vždycky extrémně silný: https://computerworld.cz/hardware/kvuli-pandemii-s... ...
A co je teda pristup na ceske netove stranky kdyz ne sit 😉V ramci trackingu je/bylo poreseno to ze nekdo na iP navstivi denne stovky stranek a nekdo na nejlevnejsi android zarizeni jen dve 😉Je prodejni podil, tedy pocet novych zarizeni, ale jak vsichni vime, “zivotnost” iP je na velmi vysoke urovni. Takze zatimco u levnych zarizeni po rozbiti je oprava nerentabilni = musi se koupit novy, tak u iP je ta doba vyuzivani delsi. Takze pokud ma Apple treba i jen tech zminenych CEE prumernych 13,7% prodejni podil za kvartal, tak i klidne tretina muze pripadnout na precho Android-iPhone a ne vymena zarizeni Apple-Apple.30% podil Samsungu na trhu zni mnohem realneji. 30 + 25 (klidne i 20) + zbytek je realnejsi rozlozeni CZ trhu.Edit. Uprimne, ja ve svem okoli moc Samaungy nevidim... Vidam spise Xiaomi, Huawei a dlasi velke/ vetsi cinske znacky.
Názor byl 1× upraven, naposled 21. 4. 2021 16:40
Ano, abyste mohl přistupovat ke stránkám, musíte být připojený k síti. Ale tím ta souvislost končí. Jeden smartphone v rukou mileniála může vygenerovat 300 přístupů na stránky za den, zatímco smartphone v rukou důchodce klidně ani jeden. Ta korelace vývoje tržního podílu podle webových statistik a skutečného počtu používaných zařízení je tak hodně volná. A v tomto případě je irelevantní, jak moc je mobil používaný, stačí, když jede, je připojený k síti a má zapnuté skenování okolních bluetooth zařízení.Je možné, že těch iPhonů je v oběhu víc, než napovídají prodejní čísla kvůli lepší životnosti. Těžko říct, ale já bych ten trend zase tak moc nepřeceňoval. Právě u těch nenáročných uživatelů, kteří mají telefony za pár tisíc, vidím, že jim vydrží klidně 5+ roků, protože ho moc nepoužívají a stačí jim.Jinak já kolem sebe vidím podstatně víc Samsungů než třeba Huawei (ten si dnes bez služeb Googlu koupí jenom opravdový fanda), ale to je všechno jenom anekdotální evidence, žádná relevantní data.
I kdyby milenial navstivil stejnou stranku tisickrat za den, tak ji navstevuje z jednoho stejneho zarizeni, protoze to tracking/monitoring rozpozna. Nebude prezentovat 1000 milenialu ale jen jednoho. A pokud je ten tracking/monitoring na nejvetsich mistech, ktere navstivi i ten zmineny duchodce jednou denne, tak jsou statistiky i docela presne.To je problem a specifikum vyrobco androidich zarizeni. Jsou jich stovky na trhu a v takovych cenovych relacich, ze i tem nejvetsim skudlilum prijde vhodne vymenit 2-3roky stary lowcost bez podpory za novy lowcost. iPhone je v tom trochu jinak. Kdyz vezmu posledni “aktualni” iPhone, tak je to 6s/6s+ z rijna 2015. Secko je brezen 2016. Oba tyto modely maji stale k dispozici aktualni OS. Srovnej to se Samsungem S6 (kveten 2015) ci s S6edge+ (rijen 2015)... Majitel puvodni S6tky uz svuj model vymenil 2x za aktualni. Jaky ma uzivatel iP6s duvod menit telefon? Minimalni. Desitky az stovku procent zlepseni vykonu za tech 5 let na beznem pouzivani bezny uzivatel nepozna. Ze mu chybi par funknci zalozenych spise na HW? Treba u fotaku? To je snad jediny duvod zmeny na novejsi model. A to ten telefon, i kdyz uz letos prijde o primarni podporu bude moci jeste tak rok v klidu pouzivat.
"Nebude prezentovat 1000 milenialu ale jen jednoho."Než budete dělat nějaké závěry, tak si něco o tom počítání statistik zjistěte, protože to, co tvrdíte, není pravda. Např. jeden z největších StatCounter ty statistiky vytváření z jednotlivých zhlédnutí stránky. U každého zhlédnutí si uloží informace o zařízení a započítá ho do globálních statistik. Takže je to přesně tak, jak říkáte, že to není. Mileniál vygeneruje 1000 zhlédnutí a do globálních statistik se to započítá 1000x."ze i tem nejvetsim skudlilum prijde vhodne vymenit 2-3roky stary lowcost bez podpory za novy lowcost"Já tedy znám lidi, kteří tu potřebu nemají. Celá ta vaše premisa o tom, že uživatelé Androidu musí telefony měnit častěji, je založená na tom, že mají problém používat nepodporovaný telefon. Většina z nich ale nemá. Oni ani neví, že už není podporovaný. Systém funguje, Google Play funguje, můžou instalovat aplikace, ty dostávají aktualizace...Mimochodem Samsung u dnes podporovaných telefonů (včetně těch nejlevnějších low-costů) garantuje podporu minimálně 4 roky, což je o rok méně než iPhone. To už opravdu není tak zásadní rozdíl."Jaky ma uzivatel iP6s duvod menit telefon?"Toto zkoušejte na někoho jiného. Sám jsem byl majitelem iPhone 5S. Po upgradu na iOS 12 jsem ho musel vyměnit. On už s iOS 11 nebyl žádný rychlík, ale s iOS 12 byl tak pomalý, že jsem myslel, že s ním hodím o zem. Pak jsem ho poslal do recyklace, protože jsem nemohl někomu udělat to, že bych mu to dal na používání. Samozřejmě, najdou se nenároční uživatelé, kterým to nevadí. Přesně ten typ uživatelů, který nemá problém používat i 5 let starý nepodporovaný Android.
Celou dobu pisu o ceskem webu a uvadim ceske statistiky. A to Gemius ma osefane, tak je zcela irelevantni tady plest globalni StatCounter ;) tim padem je tato vec vyresena 😉Prave ze ty pouzivas trochu vagni, nebo spise spravne poohybane vysvetleni. Ano, souhlasim ze velka cast lidi ani nevi ze ma neco nepodporovaneho a telefon jim funguje. Jenze u stareho lowcostu v urcitych vecech funguje jakztakz diky levnemu HW a tohle proste nevyvratis. “Google Play funguje, můžou instalovat aplikace, ty dostávají aktualizace..” Ne, u hodne stare verze Androidu uz google play nemusi fungovat a u mladsich ani nenainstaluje aplikace pokud vyvojar pouziva nove funkce zalozene na novych moznostech OS. Tim padem ty aplikace uz ani neaktualizuji, nemluve o mnoha pripadech ukonceni fungovani aplikace.To ze samsung DNES garantuje plati jen dnes, co zminena S6tka? Kde ze skoncila oficialni podpora? U Nougatu alias 7.0? 😉 edit: proc nema A8 z roku 2018 oficialne Android 10? Co Ackove modely z roku 2019? Maji oficialne aktualni Android 11? Podle Samsung stranek nemaji... S9 alias vlajkova lod z roku 2018 taky nema 11tku...Zminena 6S+, ktera je i v nynejsi dobe na 12ce ze srpna 2018, je vedle SEcka na posledni 14ce stale stejna. Stranky v Safari vykresli na stejne wifine stejne rychle. Fotky na iCloud uploaduje stejne rychle, fotak se spousti stejne rychle, to same kontakty/kalendar. Nejake nezmeritelne zrychleni v nacteni nejake aplikace? Jestli se aplikace instagramu spusti o 0,1sekundy rychleji je uplne burt...Jinak s tim, tebou jmenovanym 5Skem, je to jak pisu vyse, poohybas si informace presne podle toho jak se ti hodi. Ja 6S uvedl zamerne jako jeden z nejdele podporovanych modelu iPhonu vubec. Ukaz mi jiny telefon z roku 2015, ktery i v roce 2021 dostane novy system pristi tyden 😉
Názor byl 2× upraven, naposled 22. 4. 2021 18:27
"A to Gemius ma osefane, tak je zcela irelevantni tady plest globalni StatCounter ;) tim padem je tato vec vyresena"Můžu tu metodiku někde vidět? Samozřejmě, že služby jako Gemius nebo StatCounter dokážou pro jednotlivé weby identifikovat unikátního návštěvníka. Háček je v tom, že tu informaci nepoužívají napříč všemi weby v globálních statistikách. Rád se ale přesvědčím o opaku.Jinak StatCounter měří i české weby, umí vyfiltrovat statistiky jen za ČR, nevím, proč by tedy neměl být pro tuto diskusi relevantní."Ne, u hodne stare verze Androidu uz google play nemusi fungovat a u mladsich ani nenainstaluje aplikace pokud vyvojar pouziva nove funkce zalozene na novych moznostech OS."Ano, u hodně, hodně staré verze opravdu Google Play nemusí fungovat. A ta verze Androidu je zpravidla starší než nejstarší podporovaný iPhone. Drtivá většina aplikací pak udržuje kompatibilitu s alespoň 5 let starými Androidy. Google jim to ulehčuje v tom, že mezivrstvu v podobě Google Services aktualizuje nezávisle na verzi Androidu."To ze samsung DNES garantuje plati jen dnes"Platí to pro Skové telefony od roku 2019 a pro Ačkové telefony od roku 2020."Jinak s tim, tebou jmenovanym 5Skem, je to jak pisu vyse, poohybas si informace presne podle toho jak se ti hodi."A jak si to ohýbám? Kdyby to byla jen má zkušenost, ale stačí si do vyhledávače zadat "iphone 5s slow with ios 12". Těch článků a diskusí o tom jsou tuny. Podobně to je i s iPhone 6s a iOS 14, jen tedy ne v takové míře."Ja 6S uvedl zamerne jako jeden z nejdele podporovanych modelu iPhonu vubec. Ukaz mi jiny telefon z roku 2015, ktery i v roce 2021 dostane novy system pristi tyden"Doporučuji se podívat na začátek diskuse, začala o tom, že jste tvrdil, že iPhonů je v oběhu podstatně víc, než naznačují prodeje, protože je lidi déle používají. Já tvrdím, že je řada lidí, kteří používají telefony s Androidem taky dlouhé roky bez ohledu na to, jestli mají podporu nebo ne. Že mají iPhony nejdelší oficiální podporu, o tom se nemám potřebu přít, to je fakt.
v civilizovanym svete se "nalezena" penezenka hazela do postovni schrankyna druhou stranu si nepamatuju kdy jsem naposledy videl postovni chranku😀
ja som taku penazenku minule zobral na &policiu. Mame ale superj*bnut* zakony, tak policajt nemohol zistit telefonne cislo podla mena na OP a zavolat mu, muselo sa cakat kym sa sam obcan ohlasi na policii, ci niekto nedoniesol jeho penazenku. 21. storocie wole!
A co teda umi navic? 🤭 Poutovej smuk. Apple hleda dno, kam jeste klesne a co kde ukradne. To je realita.
Pozor na mínuska 😃 ovečky řádí. Jinak kdepak mají tu jejich slavnou nabíječku? 😃
Pokud by si trošku rozumné elektronice, třeba by si našel pár důvodů k tomu, proč se to odpískalo. Ano, taky bych to domů nechtěl ani náhodou, když znám a vím princip funkčnosti takové nabíječky a co může udělat za paseku množství se překrývajících cívek. Takže si kup krám od Xiaomi a buď šťastný. Jenže ono to to Xiaomi bohužel taky jen obšlehlo od jiné firmy, tak jako všechno.
Věta bez chyby a žádné bebebe? :-O Zase za tebe píše příspěvky fotr?
Tak kdyz tu androidi uderka placa nesmysly bez jakekoliv znalosti toho jak system funguje, tak se nediv ze schytavas jedno minus za druhymUkaz mi stejne funkcni konkurencni produkt, jsem zvedavy. Jen dodam ze Samsug SmartTags opravdu konkurenci nejsou, to je opet takova parodie jak je u Androidu zvykem :)
Samsung SmartTags konkurenci byt muze, ale jen v Samsung ekosystemu. Je potreba rozlisit od sebe Samsung a Android.Jak je tu uz nize napsano, jedine kdyby to zastresil Google nativne, tak by to mohlo byt v Android svete konkurenci. Teda vyjma cinksych znacek na indexu ze...
Takze kdyz to shrnu, tak neni a nebude 😀Navic u Androidu to obecne stoji a pada na oblibene kratochvili uzivatelu a to vypinani BT, wifi, datovych prenosu atd.
Proč by nemohl iosle, když to ohryzek otevřel třetím stranám?
No protože aby to fungovalo, je k tomu potřeba využívat ostatní iPhony v terénu. A to jaksi Apple poněkud neovlivní v případě všemožně-nemožných telefonů s Androidem 🙂Neříkal jsi nedávno a opakovaně, jací jste vy drojdi kabrňácí na IT a techniční experti a znalci vůbec? 🙂Co jsem tak za těch pár let s tebou tady postřehl, tak cokoliv složitějšího, než kladivo a pilník je nad tvoje síly 🙂 (včetně AKU vrtačky)
Tys nepostřehl vůbec nic, odpade 🤣.
Tak ještě jednou, ohryzek to otevřel ťřetim stranám, iosle.
Jak jsem řekl, je to složitější, než kladivo. Ty jsi doposud nepochopil jak ta věcička funguje 🙂Informace o tom, že Apple zpřístupnil technologii třetím stranám znamená, že i další výrobci mohou pro iOS ekosystém vyrábět své vlastní “AirTagy”. Konrétně jde o to, že Apple uvolnil licenci čipu U1 třetím stranám.Opravdu ale ani omylem, že snad Apple AirTag bude fungovat v plném rozsahu na Androidu 🙂 .... ty “technologický IT guru z garáže” 🙂
Názor byl 3× upraven, naposled 26. 4. 2021 17:15
"Apple uvolnil licenci čipu U1 třetím stranám" A o čem se bavím iosle?
Třeba použitelnost, která bude daleko daleko lepší a bude mít vyšší dosah, než u čehokoliv jiného.
Netvrdím, že to tak nemůže být, ale na základě čeho teď tak soudíte?
Na základě svého ovčího náboženství 😀.
Nahoře už je to zmíněno. Jedná se o množství Apple zařízení ve společnosti. Větší dosah by mohl mít už jen Google Tag, který by lokalizovalo jakékoliv Android zařízení na systémové úrovni. Tak to prostě je ať se ti to líbí nebo ne.
Jak píšu níže, Samsung u nás prodá 2x více telefonů než Apple. Minimálně v hrubém počtu zařízení má tak oproti Applu v ČR výhodu, samozřejmě zcela stěžejní bude, na kolika zařízeních uživatele přesvědčí, aby si to zapnuli, tady se to může překlopit na stranu Applu.
a tam je ten problem. U Samsungu to podporuju len dva z troch modelov poslednej generacie S21. U Applu vsetky modely 11 a 12. A to je velka vyhoda v prospech Applu.
U Applu to podporuji vsechny mobily, ktere maji rozsirenou funkci Find My predstavenou/inovovanou v IOS 13. Takze vsechny od 6S(2015) a SEcka(2016).iP 11 a 12 maji cip U1, ktery rozsiruje moznosti hledani, ale AirTag oznaci/vyhledaji i starsi zarizeni.
My fakt nemůžeme za to, že jsou tví rodiče sourozenci...
Jestli na té fotce jsi ty, tak spíš tvoji.
Je fakt, že tady má Apple výhodu, že to prostě vnutí do všech iPhone. Použitelnost těhle tagů (on je nedělal jen Samsung, na ebay se daly koupit noname už od 200 Kč) naprosto zabíjelo to, že aby to fungovalo, tak se v dosahu tagů musel nacházet nějaký telefon s nainstalovanou aplikací právě k tomuto typu tagů (každý má vlastní aplikaci), což byla mizivá pravděpodobnost. Když to bude ve všech iPhone natvrdo zapnuté, což Apple zařídí, on se uživatelů ptát nebude, tak to může aspoň trochu fungovat.
Ono už to zapnuté je, Apple už delší dobu umí stejným způsobem hlásit polohu odcizených/ztracených iOS zařízení. Jakmile se v blízkosti objeví nějaké, “volá domů” a přes BT předá polohu.
Airtag parádní, koupím sadu čtyř. Jeden dám do peněženky, druhý na klíče od auta/domu a třetí do brašny s notebookem. Co s čtvrtým ještě netuším.. asi ho dám někomu z rodiny.🙂
Ovečka si koupí takový shit 😃
Já si jich koupím nejmíň 10. Na manželku, psa, děti, kočku. Už na ně nebudu muset nikdy volat, prostě je najdu. Možná by se hodil i na ledničku, kdybych ji nemohl najít…
Vy si děláte legraci ale kamarád mi dneska říkal že jeden na psa dá.😀
Přilep ho manželce na čelo.
ty si ho prilep na mozek, pak ho mozna dokazes najit a snad i pouzit 😃
Mít společné klíče auto/dům jde proti všem poučkám i proti rozumu.
procpak?
Je to praktické. My s ženou máme také vše svoje. Ale žijeme v jednom mém domě a jezdí v mých autech. Díky bohu. 😀
Treba do lednice. Abyste věděl, kde je jídlo.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.