Be-on-road, navigace po česku [rozhovor]

Be-on-road je značka české navigační aplikace, kterou nově můžete nainstalovat i do iPhonů. Přinášíme rozhovor přímo s tvůrci.
Be-on-road, navigace po česku [rozhovor]

Není tomu dávno, kdy jsme vás na MobilManii informovali o nové verzi českého navigačního pomocníka be-on-road pro mobilní telefony s operačním systémem Android. Nějaký ten pátek utekl a dočkali jsme se verze nové. Brněnský tým Aponia software, který za navigačními be-on-road udělátky, se činil, a tak se nyní portfolio podporovaných systémů úctyhodně rozrostlo. K Androidu a Windows Mobile (neplést s Windows Phone) přibyla nově také podpora pro jablečné zařízení obdařené systémem iOS.

Klepněte pro větší obrázek
Be-on-road v klasické podobě

U příležitosti vydání nové verze jsme vyzpovídali pana Daniela Kuchválka, majitele společnosti. Celé interview, resp. jeho přepis, můžete shlédnout na řádcích níže.

Q: Jaký je váš výhled do budoucna, budete se orientovat pouze na stávající portfolio produktů, či chystáte něco nového?

A: Be-on-road má samozřejmě ambici stále rozšiřovat svá řešení, jejichž základem bude nová navigační architektura, představená na počátku tohoto roku. Plány se ubírají především do oblasti plynulosti dopravního provozu a také do spojení různých technologií poskytujících data o situaci v dopravě i kolem samotného vozidla. Tyto informace následně prezentovat řidiči v rámci jemu blízkému prostředí navigace. Výsledkem by měla být řešení zajišťující uživateli provoz v dopravě nejen co nejplynulejší, ale také co nejbezpečnější.

Jako první funkcionalitu v tomto směřování be-on-road představujeme integraci aktuálních informací o dopravní situaci. be-on-road umožňuje uživateli využívat nejen data o plynulosti dopravního provozu generovaná „systémem plovoucích vozidel“ (FCD - floating car data), ale i další atributy dopravních informací o nehodách, omezeních či dalších předvídatelných či nepředvídatelných situací.

Již během několika měsíců představí be-on-road se svým partnerem další funkcionalitu, tentokrát soustředěnou na bezpečnost samotného řidiče a posádky vozidla.

Q: Slibovaná podpora pro zařízení s operačním systémem iOS je již v tuto chvíli dostupná. Jaký je v tomto směru další plán, dostane se i na další platformy?

A: Platforma iOS není určitě poslední, kterou hodláme podporovat. Již nyní se intenzivně pracujeme na verzi be-on-road pro novou platformu Bada 2.0 společnosti Samsung. Uvedení této verze je plánováno na začátek roku 2012.

Klepněte pro větší obrázek

Na všech těchto platformách můžete be-on-road provozovat. A přibudou další.

Q: Menší, leč ne zcela zanedbatelnou skupinou na trhu, jsou turistické navigace. Plánujete nějaké novinky v tomto směru?

A: I v těchto dalších oblastech připravujeme s našim partnerem poskytující mapové podklady, společností CEDA , řešení be-on-road a to jako turistickou navigaci, tak navigaci pro naše cyklisty s mapovými podklady o cyklo trasách. Uvedení těchto verzí je plánováno na první polovinu roku 2012.

Q: Jaké jsou dle vašeho názoru hlavní konkurenční výhody systému be-on-road, proč by zákazník měl zvolit právě váš produkt?

A: Hlavními rysy navigace be-on-road je spolehlivost, rychlost a uživatelská jednoduchost. Především je kladen důraz na to, co je klíčovou vlastností navigace - navigovat uživatele přehledně a přesně do zvoleného cíle (umožňuje-li to kvalita mapových podkladů od poskytovatelů).

Dalším výhodou be-on-road je téměř nepřetržitý update map. Tedy vždy si zakoupíte be-on-road s tou nejnovější, nejaktuálnější mapou, která je v tu dobu na trhu k dispozici.

Q: Chystáte pro zákazníky nějaké vánoční překvapení (slevové akce, atp.)?

A: Be-on-road akce ke konci roku již začala a to nabídkou věčné licence navigace be-on-road cz-sk
za pouhých 299 Kč a to včetně měsíční služby dopravních informací zdarma.

A překvapení? Doufáme, že tím bude uvedení be-on-road pro iPhone za stejných podmínek jako pro
Android, tedy věčná licence navigace be-on-road cz-sk za pouhých 299 Kč a i u této verze včetně
měsíční služby dopravních informací zdarma.

Q: Můžete trochu poodhalit dosavadní úspěchy? Zajímalo by nás složení firmy, počet zaměstnanců, sídlo, ale také suma prodaných aplikací za poslední období a rozvržení jednotlivých platforem v celkovém objemu prodeje.

A: Be-on-road je dílem české společnosti Aponia Software, která stojí za spoluprací i na vzniku jiných aplikací jako například SmartMaps nebo PC Translator. Be-on-road se téměř po dvouleté odmlce vrátil na trh s novou navigační architekturou umožňující další rozvoj a integraci dalších služeb. Již nyní je také k dispozici navigace pro kamiony a navigace s funkcionalitou pro práci se skupinou vozidel. Tyto verze jsou především k dispozici partnerům společnosti, kteří navigaci integrují do jejich vlastních řešení či aplikací.

Q: V minulosti se společnost zabývala také prodejem „fyzického“ navigačního hardwaru, některé kousky jsme na MobilManii a Navigovat.cz také recenzovali. V současné době není v nabídce žádný. Bude se tedy Aponia orientovat čistě na prodej navigačního softwaru?

A: Be-on-road software včetně navigačního hardware je nyní v procesu definice jednotlivých modelů. S těmito modely budeme chtít oslovit naše zákazníky před letní sezonou dovolených a cestování. Můžeme slíbit několik modelů, od jednoduchých, levných až po profesionální komplexní řešení.

Diskuze (9) Další článek: Elop a Balmer uvádějí: Nokia Lumia 900 v premiéře [CES 2012]

Témata článku: iPhone, Android, Windows, Bada, Navigace, Apple iPhone 4GB, Podporovaný systém, Rozhovor, Poslední období, Hlavní rys


Určitě si přečtěte

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v květnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v květnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska | 9

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Vodafone mění firemní slogan a snižuje cenu pevného internetu na polovinu
Jan Láska
InternetAkční nabídkaVodafone
Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin
RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

** Hezký displej, stereo redoruktory a odolnost IP53 ** Dobrá výdrž a rychlé dobíjení i spolehlivost čtečky otisků ** Vadou na kráse (a zejména funkčnosti) je chybějící NFC

Jakub Vrbacký | 32

Jakub Vrbacký
Nižší třídaRecenze