BeatsX: Jak si Apple sám udělal konkurenci pro AirPods [vyzkoušeno]

  • Nemají futuristický design ani spoustu senzorů
  • Přesto je vyrábí Apple a mají k AirPods velmi blízko
  • Hrají skvěle, dlouho vydrží a cena je stále snesitelná

Nejdiskutovanější mobilní sluchátka posledních měsíců jsou jednoznačně Apple AirPods. Navzdory tomu, že se od prvních dnů stala terčem posměšků, nabídla pokročilé technologie a kvalitní zvuk. Tomu ovšem odpovídá i cena. Apple však má v nabídce o několik set korun levnější alternativu - bezdrátová sluchátka BeatsX.

Beats už několik let patří Applu, který využil její jméno a služby k vytvoření streamovací služby Apple Music. Beats však od Applu získala přístup k zajímavých technologiím.

BeatsX stejně jako AirPods nabídnou procesor Apple W1, který uživatelům iOS usnadní proces párování/připojování. Stačí je zapnout a iOS si je sám najde a nabídne připojení. Sluchátka se spárují se všemi zařízeními se stejným Apple ID. Stiskem domovského tlačítka můžete využívat Siri.

BeatsX ale připojíte i ke konkurenčímu Androidu, což je velká výhoda. Pamatujte však na to, že pro co nejlepší kvalitu je potřeba zařízení podporující kodek AAC.

BeatsX poráží AirPods i stran výdrže. Ano, AirPods sice mají nabíjecí pouzdro se kterým vydrží v provozu až 24 hodin, ovšem bez něj zvládnou na jedno nabití hrát maximálně 5 hodin. U BeatsX mohu po týdnech používání potvrdit, že zvládnou s přehledem hrát hodin osm. Díky rychlému nabíjení přitom stačí pouhých 5 minut v nabíječce a máte dost energie na dalších 2 hodiny provozu.

Stran zvuku hodně záleží, co posloucháte. Zatímco AirPods jdou univerzální cestou a dokáží zahrát prakticky cokoliv, BeatsX mají výraznější basy a trochu ubírají na výškách a středech, takže se budou líbit u živelnější a dramatičtější hudby.

Dobrá, BeatsX nejsou prošpikovaná senzory jako Apple AirPods, ovšem půjčují si od nich ty nejpraktičtější funkce, skvěle hrají, déle vydrží na baterii a můžete je připojit i k přístrojům konkurenčních značek. Cena se v českých e-shopech pohybuje kolem 3 300 Kč. Je tedy na vás, po kterém produktu sáhnete.

Produktové video:

Diskuze (38) Další článek: Velký průšvih (nejen) pro Intel: Meltdown a Spectre

Témata článku: Apple, Android, iOS, Příslušenství, AirPods, Sluchátka, Bezdrátová sluchátka, Nositelnosti, Preview, Beats, Apple Music, Vyzkoušeno, Velká výhoda, AAC, Pokročilá technologie, První den, Produktové video, Apple id, Sluchátko, Zvuk, Výrazná basa, Konkurenční značka, Apple AirPods, Kvalitní zvuk, Levná alternativa


Určitě si přečtěte