Benchmark Antutu odhalil 10 nejčastěji kopírovaných smartphonů. Je to ten váš?

Benchmark Antutu slouží k měření výkonu smartphonů, což je zejména mezi uživateli Androidu oblíbená disciplína. Ze statistik sbíraných aplikací, která existuje pro Android i iOS lze ovšem vyčíst i mnoho dalších zajímavých údajů. Antutu například dokáže na základě nesouhlasící výbavy odhalit kopie existujících smartphonů.

Je to jednoduché – každý smartphone se aplikaci nahlásí svým názvem a bechmark na něm následně změří výkon. Pokud výkon a složení komponent neodpovídá skutečné výbavě a existujícímu modelu, jedná se o kopii. A právě takovýto žebříček deseti nejčastěji kopírovaných modelů za rok 2017 Antutu nyní zveřejnilo. Nejfalšovanějším smartphonem byl Samsung Galaxy S7 Edge.

Klepněte pro větší obrázek

Ten se v žebříčku objevuje hned na třech místech, a to kvůli odlišné regionální specifikaci. Ve většině případů však jde o laciné čínské kopie s mizernými součástkami i výkonem. Nějaký telefon od Applu se paradoxně objevuje pouze na páté příčce v podobě falšovaného iPhone 7 Plus, ale to proto, že autenticky zkopírovat iOS je obtížnější (je nutné „přemalovat“ Android) a ve finále ve zkopírovaném prostředí vždycky někde Android nakonec „vykoukne“.

Antutu uvádí, že 2,64 % z měření, která byla provedena v benchmarku během ledna až prosince 2017, bylo na zkopírovaných zařízeních. O věrohodnosti zpracování a designu samozřejmě výsledky benchmarku nijak nedokážou napovědět. Skutečný počet falešných zařízení bude nejspíš ještě vyšší, protože ne každý uživatel na něm instaluje a spustí Antutu.

Diskuze (2) Další článek: Chtěl vyměnit baterii v iPhonu. Kousl do nové a ta okamžitě vybuchla

Témata článku: Samsung, , , , , , , , Samsung Galaxy S7 Edge, SMA, Skutečný počet, ANT +, Výkon, Benchmark Antutu, Existující model, Vaš,