Benq-Siemens S88: skvěle namíchané „tři v jednom“ (+ nové fotky)

Mobilní telefon kombinovaný s dvoumegapixelovým fotoaparátem a MP3 přehrávačem je už dnes celkem běžná kombinace. Jak se s ní vypořádal staronový výrobce mobilních telefonů Benq-Siemens? Zdá se že velmi, velmi dobře.

Zapomeňte na Siemens

Nový Benq-Siemens S88 mi na první pohled připadal nějaký povědomý. Při pátrání v paměti po „příbuzenstvu“ se mi vybavují samé Sony Ericssony, ale rozhodně žádný Siemens. Novinka přichází s jednoduchým a velmi elegantním designem, který možná nepůsobí příliš originálně, ale bude se líbit. Atraktivitu ještě podtrhuje černá barva krytů.

Klepněte pro větší obrázek
Benq-Siemens S88

Při pohledu na obrázek ještě zaujme zcela nové prostředí telefonu. Je zde vidět vliv asijské produkce a německá strohost byla evidentně zcela zapomenuta. Ikonky jsou barevné, zaoblené a vyhlazené, název vybrané položky se zobrazuje v bublině pod maticí. Doufejme, že zůstane zachována přehledná struktura nabídky i leckterých funkcí telefonů Siemens.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Hlavním ovládacím prvkem je joystick, který je posazen „podezřele“ dole. Nad ním je spousta místa, ale pod ním se krčí zmenšené tlačítko s číslicí 2. Co je důvodem se dozvíme až při osobním setkání s telefonem. Jinak se klávesnice jeví docela pohodlně.

Dvě mega s autofocusem

Do klasického telefonu o rozměrech 99 × 47 × 17 mm a hmotnosti 105 g se vešla bohatá výbava. O zobrazení se stará displej s rozlišením 176 × 220 bodů schopný zobrazit 262 tisíc barev. Překvapením je použitá technologie OLED – výrobce slibuje brilantní obraz.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Displej mimo jiné poslouží také jako hledáček digitálního fotoaparátu umístěného na zadní straně přístroje. Nabízí rozlišení dvou megapixelů a je vybaven automatickým zaostřováním. Šestnáctinásobný zoom bude samozřejmě pouze digitální a v praxi těžko použitelný, daleko praktičtější význam bude mít diodový blesk. V telefonu bude připravena aplikace pro úpravu vytvořených fotografií, které bude možné prostřednictvím rozhraní PictBridge posílat přes Bluetooth rovnou do tiskárny.

Přehrávač hudby si poradí se soubory typu MP3 a AAC. Samozřejmostí je stereofonní poslech sluchátky dodávanými v balení. Pro doladěný zvukového výstupu poslouží ekvalizér. Uvidíme, zda výrobce nabídne i redukci na univerzální konektor jack 3,5 mm jako konkurenční výrobci. Dostatek paměťového prostoru zajistí paměťové karty typu Micro SD, popřípadě vnitřní paměť s kapacitou 16 MB. Pokud vás MP3 omrzí, můžete telefon nechat zahrát čtyřiašedesátihlasé melodie. Kromě hudby si telefon poradí i s videi ve formátech 3GP, H.263 a MPEG-4.

Bude jenom pro zábavu?

Kromě výše zmíněného umí přístroj samozřejmě také telefonovat, a to v sítích GSM pásem 900/1800/1900 MHz. Datové přenosy zabezpečuje GPRS třídy 10. Podpora sítí třetí generace nebo alespoň EDGE bohužel chybí. Těšit se jistě můžeme na velký adresář, praktický organizér a mnoho doplňkových funkcí. Stručná specifikace plná multimediálních dovedností telefonu neuvádí možnost synchronizace a e-mailový klient. U „vyšších“ Siemensů jsou přitom tyto užitečné funkce standardem, tak doufejme, že nás ještě nová várka informací potěší.

Cena nového Benq-Siemensu S88 zatím nebyla stanovena. Odhadujeme, že by se měla pohybovat kolem devíti tisíc korun, ale strategii nového majitele neznáme.

Aktualizováno: Benq-Siemens S88 se začne prodávat v dubnu za cenu 8 300 Kč

Tip: prohlédněte si živé fotografie nových Benq-Siemensů

Benq-Siemens S88: ve zkratce
cena ještě se neprodává
hodnocení zatím nehodnoceno
rozměry 99 × 47 × 17 mm
hmotnost 105 g
hlavní displej 176 × 220 bodů, aktivní, 262 tisíc barev
udávaná výdrž až 200 h (pohotovost), 450 min (hovor)
komunikace Bluetooth, systémový konektor, GPRS (třída 10)
paměť 16 MB, paměťová karta: MicroSD
operační systém ne
adresář ano
vyzvánění polyfonní, 64 hlasů, MP3
zprávy T9, MMS, e-mail
multimédia Java, MP3 přehrávač
fotoaparát 1 600 × 1 200 bodů, 1,92 Mpx, natáčení videa
Podrobné parametry telefonu najdete v katalogu mobilů

 

Diskuze (43) Další článek: Benq-Siemens S68: stylový pracant (+ nové fotky)

Témata článku: Benq, Benq-Siemens, Siemens, Benq-Siemens S88, F +, Nov