Benq-Siemensy A38 a A58: do práce, kde moc neplatí (první pohled)

Dvě novinky, se kterými se včera Benq-Siemens prezentoval, nejsou nic pro náročného uživatele. Jednoduché telefony s jednoduchým ovládáním zaměřené především na ty, kteří od svého telefonu očekávají základní funkce, ale nechtějí kvůli nim sahat hluboko do kapsy. Ovšem pozor, poprvé se mezi low-endy objevil mobil s Bluetooth určený pro práci.
Benq-Siemensy A38 a A58: do práce, kde moc neplatí (první pohled)
Kapitoly článku

Společnost Benq-Siemens se v poslední době snaží dohnat ztrátu z loňského roku, kdy se nové modely starého Siemensu objevovaly na trhu jen sporadicky, a posílá proto na pulty obchodů s mobilními telefony jeden kousek za druhým. Včera se představila s dalšími dvěma želízky do ohně. Jsou jimi low-endové modely A38 a A58 určené především pro nenáročné uživatele.

Benq-Siemens A38: ve zkratce
rozměry 103,5 × 45,5 × 18,75 mm
hmotnost 89,5 g
displej CSTN, 96 × 64 bodů, 60 543 barev
baterie Li-Ion, 860 mAh
výdrž až 286 h (pohotovost), 248 min (hovor)
paměť 256 KB
operační systém ne
vyzvánění polyfonní, 32 hlasů
zprávy SMS/EMS (300 položek), iTap

Začněme od jednodušší A38. Oficiální tisková zpráva naznačuje, že moderní vzhled není zrovna tím, na co se designéři při vývoji telefonu soustředili a já nemohu než souhlasit. Potřebujete-li vybavený telefon s moderním vzhledem, pak kapitolu o A38 rovnou přeskočte. V opačném případě čtěte dál, protože A38 je možná právě tím, co hledáte.

Opravdu výstřední

Rozměry A38 jsou 103,5 × 45,5 × 18,75 mm. Nejvýrazněji dnes u mobilních telefonů vystupuje do popředí displej. A38 jde trochu jinou cestou a spíše než displej zaujme masivní zpracování funkčních kláves pod displejem. Telefon jsme zatím neměli možnost vyzkoušet, na první pohled ale soudím, že tlačítka budou spíše tuhá, méně pohodlná při ovládání, ale také méně náchylná na poškození.

  
Oficiální fotografie

LCD displej, jehož tvar a velikost jsou na první pohled přinejmenším netradiční, zobrazuje pomocí technologie CSTN. Na ploše s rozlišením 96 × 64 bodů dokáže podle oficiálních informací zobrazit netradičních 60 500 barevných odstínů. Už použitá technologie CSTN napovídá, že se zobrazováním na denním světle na tom asi nebude A38 zrovna nejlépe. Na druhou stranu lze předpokládat vyšší výdrž díky nižší spotřebě energie.

Nebojte se „otrapů“

Paměť bude schopna pojmout až 300 záznamů v telefonním seznamu a stejné množství textových zpráv. Benq-Siemens spolu s A38 představil i novou funkci nazvanou Privacy Manager. Podle prvních dostupných informací se ale zdá, že je Privacy Manager jen jiným pojmenováním pro možnost filtrování příchozích hovorů. Použitá baterie by měla vydržet až 286 hodin v pohotovosti a až 248 minut nepřetržitého hovoru.

K dalším funkcím, o nichž se Benq-Siemens zmiňuje, patří podpora 32hlasých polyfonních melodií, budík, aplikace pro zobrazování světového času, kalendář, kalkulačka, funkce pro automatické spuštění a vypnutí telefonu, profily nebo několik přeinstalovaných her. A38 bude dostupná ve dvou barevných odstínech – „kreslířský uhel“ a „extrémní šeď“. Na evropských prodejních pultech by se měla objevit v průběhu měsíce července za zaváděcí cenu kolem 1 600 Kč.


V následující kapitole najdete více informací o Benq-Siemensu A58

Témata článku: Benq, Siemens, Benq-Siemens A38, Benq-Siemens A58, Moc, Pohled, Práce, Dostupná technologie, Evropský prodej, První pohled


Určitě si přečtěte