Bezdrátová 80W nabíječka od Xiaomi nabije telefon za pouhých 19 minut

Xiaomi se na sociální síti Weibo pochlubilo prototypem bezdrátové 80W nabíječky, která je formálním nástupcem dosud nejvýkonnější komerčně dostupné 55W bezdrátové rychlodobíječky Xiaomi Vertical představené společně s Xiaomi Mi 10 Ultra. Čínský výrobce u nabíječky přepracoval hardware, přidal podpůrné obvody a několik přídavných cívek. 

Nové nabíječce se musela uzpůsobit i baterie v prototypovém telefonu, který vidíte na videu. Jeho součástí je akumulátor o kapacitě 4 000 mAh, který je rozdělen na dva samostatné články. Xiaomi při nabíjení využívá multipólové konektory a také různé softwarové akcelerátory, které z nabíječky vymačkají maximum možného. Už za minutu a 14 sekund je baterie na 10 procentech kapacity, o sedm minut později už na displeji svítí 50% nabití. Z nuly na sto se baterie v prototypu dobije přesně za 19 minut! A to je čas, kterého drtivá většina smartphonů nedosáhne ani při kabelovém rychlonabíjení...

Ukázka 80W rychlonabíjení od Xiaomi:

Rychlé nabíjení se sice podepisuje nad postupně ubývající kapacitou baterie, ovšem i po 800 kompletních nabíjecích cyklech měla baterie 90 procent své původní kapacity. Xiaomi má funkci stále v prototypové fázi, do smartphonů by se však mohla dostat už v příštím roce. Jako první žhavý kandidát se jeví Xiaomi Mi 11 Pro, který má být představen v prvním čtvrtletí roku 2021.

Diskuze (44) Další článek: Seznam.cz má hlasového asistenta pro mobily. Podívejte se, co umí

Témata článku: Xiaomi, , , , , , , , , Kapacita, Rychlé nabíjení, Nabíječka, Sociální síť, Telefon,