Bezdrátová powerbanka CubeNest. Díky MagSafe ji připnete na záda iPhonu a výrazně prodloužíte jeho výdrž

  • Powerbanky už nemusíte připojovat kabelem. Tuto jen připnete na záda iPhonu
  • Má kapacitu 5000 mAh, takže výdrž už nemusíte řešit
  • Kromě zpracování potěší také velmi atraktivní cenou

Brněnská firma CubeNest, která se s výrobou příslušenství zaměřuje na uživatele produktů Apple představila šikovný doplněk k iPhonu. Jedná se o bezdrátovou powerbanku CubeNest Magnetic Aluminium Wireless s podporou MagSafe.

To ale samozřejmě neznamená, že je určená pouze pro iPhony. Je kompatibilní i se standardem Qi, takže si rozumí i s jinými telefony a nabije třeba i sluchátka AirPods. U iPhonů je ale hlavní výhodou magnetické přichycení na záda přístroje.

Powerbanka je na pohled je velice pěkně zpracovaná, čemuž dopomáhá hliníkové vroubkované tělo. Na první pohled je ale poměrně velká, takže používání tak opticky zdvojnásobí šířku telefonu, ale třeba uznat, že velikostí tolik nepředčí tu originální od Applu. Navíc její rozměry při používání nevadí, jak by se na první pohled mohlo zdát a rychle si na ni zvyknete. Pochválit musím velkou sílu magnetu, takže ji z telefonu rozhodně nesetřesete.

Dlouhá výdrž nejen na cesty

Větší tloušťka je zde navíc vykoupena kapacitou baterie 5 000 mAh. Na rozdíl od originálního řešení od Applu tak jakýkoliv iPhone dokáže při plném stavu nabít minimálně jednou. V případě testování na iPhonu 13 Pro nabila zařízení z úplně vybitého stavu 1,5×. 

Scénář úplného vybití, ale nebývá v praxi běžný, takže pokud saháte nabíječce někde kolem 20-30 % jako já, většinou zvládnete telefon nabít i dvakrát. Hodit se ale bude i v případě větší zátěže, například při dlouhém natáčením videa, hraní her či GPS navigaci, kdy již nemusíte výdrž prakticky řešit.

Nabíjení skrze MagSafe / Qi nabízí výkon až 15 W. Dobíjet lze ale i tradičně kabelem přes USB-C, a to až výkonem 18 W. Stejný konektor slouží i k dobíjení samotné powerbanky. Napájecí adaptér v balení chybí, musíte použít ten od svého telefonu.

Co trochu zamrzí, že navzdory MagSafe připojení powerbanka nijak nekomunikuje s telefonem. Stav jejího nabití tak zjistíte postaru pomocí čtveřice LED diod na spodní straně. Každá svítící dioda je ekvivalentem 25 % baterie. Pátá dioda pak značí stav vypnuto/zapnuto.

Celkově je ale bezdrátová powerbanka CubeNest elegantním řešením pro dobíjení telefonu. Hlavním lákadlem je její cena 899 Kč. Tedy o 2 tisíce méně, než řešení od Applu. Celkově ale patří mezi ty nejlevnější powerbanky s MagSafe na trhu, přitom má velmi kvalitní zpracování. Jako konkurenci můžeme zmínit zhruba cenově stejně posazenou powerbanku MagZen od další české značky  Fixed.

Diskuze (15) Další článek: Signal chce přinést kryptoměny do běžného života. Platby pošlete na pár kliků přímo v chatu

Témata článku: Apple, , , , , , , , , , , Pro +, MAh, Zpracování, Záda, Telefon, Kabel, Vybití, Dík, CubeNest,