Bezdrátové dobíjení se stává standardem. Letos jej bude mít už miliarda telefonů

Bezdrátové dobíjení je s námi v telefonech od roku 2012 a za tu dobu se z něj jakožto z technologie pro technické nadšence u nejdražších telefonů stal téměř nutný parametr i u telefonů vyšší třídy. Počet zařízení podporující bezdrátové dobíjení tak závratně roste. Podle nejnovější analýzy agentury Strategy Analytics dosáhne letos počet telefonů s touto technologií magické hranice 1 miliardy.

Klepněte pro větší obrázek
Na trhu brzy bude již 1 miliarda smartphonů s bezdrátovým dobíjením. Nejvíce populární je v Asii | Zdroj: Strategy Analytics

Rostoucí rozmach podporují samotní výrobci telefonů, ale i technologičtí dodavatelé jako Qualcomm, MediaTek, Samsung a další, kteří se předhánějí v rychlosti bezdrátového dobíjení. Díky tomu bude nabíjení stále populárnější a poroste i poptávka po této funkci. Podle Strategy Analytics jej už v roce 2026 nabídne cca 2,2 miliardy telefonů.

Nejvíce je dnes bezdrátové dobíjení rozšířené v asijsko-pacifickém regionu, kde smartphony s bezdrátovým dobíjením představují 49 % trhu. Severní Amerika kupodivu zaostává s 21% adopcí bezdrátového dobíjení. Nejhůře je na tom západní Evropa, kde telefony s bezdrátovým dobíjením zatím vlastní pouze 16 % zákazníků. Ve střední a východní Evropě, kam spadá i Česká republika mají smartphony z bezdrátovým dobíjením zatím pouze 5% adopci.

Výrobci už přemýšlí, jak nabíjet zcela bezkontaktně:

Diskuze (61) Další článek: Virtuál Fayn snížil ceny mobilních dat i hlasového tarifu

Témata článku: Android, Smartphony, iOS, Technologie, MediaTek, Qualcomm, Rychlé dobíjení, Nabíjení, Bezdrátové nabíjení, Nabíjecí podložka, Qi, Analýza, MagSafe, Strategy Analytics, Miliarda, Infinix, Česká republika, Adopce, Asie, Standard, Dobíjení, Evropa, Severní Amerika, Bezdrátové dobíjení, Telefon, Bezdrátové nabíječky na Heureka.cz