Bezdráty Huawei Freebuds 4 jsou v prodeji. První dva týdny budou levnější

Huawei začalo s prodejem další generace zcela bezdrátových sluchátek Freebuds 4. Proti ostatním modelům z nabídky výrobce se liší otevřenou konstrukcí s peckami namísto silikonových náušníků. Ta může být pro mnohé pohodlnější než častější „špunt do ucha“. Cena sluchátek je stanovena na 3 499 Kč, v období do 15. srpna je ale můžete získat o sedm stovek levněji za 2 799 Kč.

Huawei uvádí, že jeho Freebuds 4 jsou vůbec prvním modelem zcela bezdrátových sluchátek na světě, který zároveň obsahuje technologie ANC a AEM, tedy aktivní potlačení hluku (pomocí dvojice mikrofonů na každém ze sluchátek) a měření vnitřního profilu ucha pro optimální nastavení zvuku. Sluchátka vynikají také svojí nízkou hmotností zhruba 4 gramy na každou ze „stopek“.

Sluchátka FreeBuds 4 jsou vybavena kompozitní membránou z polymeru tekutých krystalů (LCP), která podporuje frekvenční rozsah až 40 kHz. O plnější basy se stará dynamický měnič o průměru 14,3 mm. Každé ze sluchátek obsahuje vlastní systém zvyšující vibrace membrány. Skládá se z motoru, zvukové trubice a základní desky, které spolu tvoří nezávisle uzavřenou zvukovou dutinu. V porovnání s předchůdcem FreeBuds 3 má mít novinka výrazně vyšší vzduchotěsnost a akustický tlak.

Sluchátka se tradičně nabíjejí v pouzdře, jež má opět tvar oblázku. Na výběr je matná šedá a lesklá bílá varianta. Při vypnutém ANC mají baterie ve sluchátkách vystačit na 4 hodiny poslechu hudby, pouzdro může přidat dalších až 18 hodin. Z elektrické sítě se dobíjí pouze pomocí kabelu a USB-C konektoru. Bezdrátové dobíjení na rozdíl od loňské generace Freebuds 3 není možné. Huawei to zdůvodňuje tím, že díky vynechání této možnosti mohl nasadit cenu sluchátek o něco níž.

Váš názor Další článek: Google připravuje aplikaci, která z iOS přenese data do vašeho nového Androidu

Témata článku: Huawei, , , , , , , , , Free +, Špunt, Africký národní kongres, Konstrukce, F +, Pro +, Bezdrátová sluchátka, Sluchátko, FreeBuds, AEM