Bezdráty Huawei Freebuds 4 jsou v prodeji. První dva týdny budou levnější

Huawei začalo s prodejem další generace zcela bezdrátových sluchátek Freebuds 4. Proti ostatním modelům z nabídky výrobce se liší otevřenou konstrukcí s peckami namísto silikonových náušníků. Ta může být pro mnohé pohodlnější než častější „špunt do ucha“. Cena sluchátek je stanovena na 3 499 Kč, v období do 15. srpna je ale můžete získat o sedm stovek levněji za 2 799 Kč.

Huawei uvádí, že jeho Freebuds 4 jsou vůbec prvním modelem zcela bezdrátových sluchátek na světě, který zároveň obsahuje technologie ANC a AEM, tedy aktivní potlačení hluku (pomocí dvojice mikrofonů na každém ze sluchátek) a měření vnitřního profilu ucha pro optimální nastavení zvuku. Sluchátka vynikají také svojí nízkou hmotností zhruba 4 gramy na každou ze „stopek“.

Sluchátka FreeBuds 4 jsou vybavena kompozitní membránou z polymeru tekutých krystalů (LCP), která podporuje frekvenční rozsah až 40 kHz. O plnější basy se stará dynamický měnič o průměru 14,3 mm. Každé ze sluchátek obsahuje vlastní systém zvyšující vibrace membrány. Skládá se z motoru, zvukové trubice a základní desky, které spolu tvoří nezávisle uzavřenou zvukovou dutinu. V porovnání s předchůdcem FreeBuds 3 má mít novinka výrazně vyšší vzduchotěsnost a akustický tlak.

Sluchátka se tradičně nabíjejí v pouzdře, jež má opět tvar oblázku. Na výběr je matná šedá a lesklá bílá varianta. Při vypnutém ANC mají baterie ve sluchátkách vystačit na 4 hodiny poslechu hudby, pouzdro může přidat dalších až 18 hodin. Z elektrické sítě se dobíjí pouze pomocí kabelu a USB-C konektoru. Bezdrátové dobíjení na rozdíl od loňské generace Freebuds 3 není možné. Huawei to zdůvodňuje tím, že díky vynechání této možnosti mohl nasadit cenu sluchátek o něco níž.

Huawei FreeBuds 4 Huawei FreeBuds 4
nabízí 6 obchodů za ceny od 2 971 Kč na HLEDEJCENY.cz
Porovnat ceny
hce counter
Váš názor Další článek: Google připravuje aplikaci, která z iOS přenese data do vašeho nového Androidu

Témata článku: Huawei, Technologie, Nákup a ceny, Slevy, Aktivní potlačení hluku, ANC, Zcela bezdrátová sluchátka, True wireless, TWS, Špunt, Sluchátko, FreeBuds, AEM, Konstrukce, Africký národní kongres, Bezdrátová sluchátkaGoogle ruší aplikaci Android Auto. Její funkce převezme Google Assistant
Martin Miksa
Android 12Android AutoMobilní aplikace
Nokia vzkřísila legendární 6310. Obrněná XR20 má zase 5G a bezdrátové nabíjení

Nokia vzkřísila legendární 6310. Obrněná XR20 má zase 5G a bezdrátové nabíjení

** Nokia představila tři velmi odlišné telefony ** Přivítejte tlačítkáč, „plácačku“ s obří baterií a levný odolný 5G smartphone ** U Nokie XR20 můžete navíc počítat s jednorázovou bezplatnou výměnou displeje

Martin Chroust
Android 11Legendy