Bezdráty Huawei Freebuds 4 jsou v prodeji. První dva týdny budou levnější

Huawei začalo s prodejem další generace zcela bezdrátových sluchátek Freebuds 4. Proti ostatním modelům z nabídky výrobce se liší otevřenou konstrukcí s peckami namísto silikonových náušníků. Ta může být pro mnohé pohodlnější než častější „špunt do ucha“. Cena sluchátek je stanovena na 3 499 Kč, v období do 15. srpna je ale můžete získat o sedm stovek levněji za 2 799 Kč.

Huawei uvádí, že jeho Freebuds 4 jsou vůbec prvním modelem zcela bezdrátových sluchátek na světě, který zároveň obsahuje technologie ANC a AEM, tedy aktivní potlačení hluku (pomocí dvojice mikrofonů na každém ze sluchátek) a měření vnitřního profilu ucha pro optimální nastavení zvuku. Sluchátka vynikají také svojí nízkou hmotností zhruba 4 gramy na každou ze „stopek“.

Sluchátka FreeBuds 4 jsou vybavena kompozitní membránou z polymeru tekutých krystalů (LCP), která podporuje frekvenční rozsah až 40 kHz. O plnější basy se stará dynamický měnič o průměru 14,3 mm. Každé ze sluchátek obsahuje vlastní systém zvyšující vibrace membrány. Skládá se z motoru, zvukové trubice a základní desky, které spolu tvoří nezávisle uzavřenou zvukovou dutinu. V porovnání s předchůdcem FreeBuds 3 má mít novinka výrazně vyšší vzduchotěsnost a akustický tlak.

Sluchátka se tradičně nabíjejí v pouzdře, jež má opět tvar oblázku. Na výběr je matná šedá a lesklá bílá varianta. Při vypnutém ANC mají baterie ve sluchátkách vystačit na 4 hodiny poslechu hudby, pouzdro může přidat dalších až 18 hodin. Z elektrické sítě se dobíjí pouze pomocí kabelu a USB-C konektoru. Bezdrátové dobíjení na rozdíl od loňské generace Freebuds 3 není možné. Huawei to zdůvodňuje tím, že díky vynechání této možnosti mohl nasadit cenu sluchátek o něco níž.

Huawei FreeBuds 4 Huawei FreeBuds 4
nabízí 6 obchodů za ceny od 2 901 Kč na HLEDEJCENY.cz
Porovnat ceny
hce counter
Váš názor Další článek: Google připravuje aplikaci, která z iOS přenese data do vašeho nového Androidu

Témata článku: Huawei, Technologie, Nákup a ceny, Slevy, Aktivní potlačení hluku, ANC, True wireless, Zcela bezdrátová sluchátka, TWS, AEM, Bezdrátová sluchátka, Africký národní kongres, Špunt, Konstrukce, FreeBuds, SluchátkoVybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Unikátní přírůstek do rodiny „Gatlingů“? Čína zřejmě postavila rotační kulomet s 20 hlavněmi

Unikátní přírůstek do rodiny „Gatlingů“? Čína zřejmě postavila rotační kulomet s 20 hlavněmi

** Podle „náhodného“ úniku informací Číňané vyvíjejí rotační kanón se 20 hlavněmi ** Mohlo by jít o jeden z nejvýkonnějších a také nejvíce podivných gatlingů všech dob ** Tato zbraň by byla pravděpodobně určená pro dronové války

Stanislav Mihulka
ZbraněVojenstvíČína
CD Projekt očekává za rok 2020 příjmy přes půl miliardy dolarů

CD Projekt očekává za rok 2020 příjmy přes půl miliardy dolarů

I přes problémy se Cyberpunkem se studiu rozhodně daří.

Michal Maliarov
CD Projekt REDByznys
Větší kola, větší pohodlí. Test elektrické koloběžky Umax City Racer 36

Větší kola, větší pohodlí. Test elektrické koloběžky Umax City Racer 36

Poměrně bohatou nabídku koloběžek na českém trhu rozšiřuje Umax. Nekopíruje bezhlavě konkurenci a jde svou cestou.

Jiří Kuruc
Elektromobilita