Bezdráty LG Tone Free vydrží hrát 6 hodin a během nabíjení odstraňují bakterie

LG je dalším z výrobců, který do svého portfolia zařadil zcela bezdrátová sluchátka. Na vyladění modelu LG Tone Free (HBS-FN6) spolupracovala britská audio společnost Meridian, na jedno nabití vydrží sluchátka přehrávat hudbu až 6 hodin. Unikátní funkcí je odstraňování bakterií z povrchu sluchátek při nabíjení.

LG k tomu používá nanotechnologii kombinovanou s ultrafialovými paprsky UVnano, která se aktivuje při vložení sluchátek do nabíjecího pouzdra. Má likvidovat bakterie na povrchu sluchátek i náušníků. Výrobce totiž pomocí studií zjistil, že náušníky běžně obsahují více bakterií než kuchyňské prkénko a mohou se stát příčinou ušních infekcí. LG Tone Free používají špunty, sluchátka jsou potom ve tvaru mušle s kratší tyčinkou. Na výběr bude černá a bílá varianta.

Ambient a odolnost proti potu

Meridian dodal technologii DSP (Digital Signal Processing), kterou vyvíjí už 25 let, a zároveň naladil ekvalizér se čtyřmi předvolbami – přirozený, prostorový, basový a výškový. U sluchátek funguje pouze pasivní potlačení hluku dané špuntovou konstrukcí náušníků, k dispozici je ovšem ambientní režim pro zahrnutí okolních ruchů do poslechu. Sluchátka se ovládají pomocí dotykových senzorů na vnější straně mušlí včetně hlasitosti poslechu a jsou odolná proti potu nebo stříkající vodě podle stupně krytí IPX4.

Nabíjecí pouzdro obsahuje baterii s kapacitou 390 mAh, která vystačí na tři plné cykly dobití mušlí, každé sluchátko má potom vestavěný 55mAh akumulátor a na jeden zátah vydrží hrát až šest hodin. Maximem pro nepřetržitý telefonní hovor je 5 hodin. Pro jednu hodinu poslechu má stačit pouhých 5 minut dobíjení v pouzdře. Sluchátka se spojí s iOS nebo Android smartphonem pomocí Bluetooth 5.0, podporují kodek SBC a AAC.

Diskuze (1) Další článek: Průstřel na netradičním místě! Toto je vnitřní displej Samsungu Galaxy Fold 2

Témata článku: LG, , , , , , , , , , DSP, Bakterie, AAC, Baktérie, Poslech, F +, Sluchátko, Free +, Maximum, Pot, Mušle, Pouzdro, SBC,