Bezkontaktní platby mobilem využívá stále více lidí. U Air Bank těsně vede Apple Pay nad Google Pay

Air Bank u svých bankomatů na vkládání hotovosti, tzv. „vkladomatů“, zavádí novinku v podobě možnosti vkládání bankovek pomocí smartphonu nebo chytrých hodinek s NFC – tedy obdobným způsobem, jakým lze už nyní peníze z bankomatů vybírat.

Banka uvádí, že zájem o využívání mobilů jejími zákazníky roste i v případě bezhotovostních transakcí. Počet uživatelů se meziročně zvýšil o 28 % na 335 tisíc, což je přibližně třetina všech klientů banky. Ti už tímto způsobem zaplatili v kamenných obchodech a na internetu dohromady zhruba 43,5 miliardy korun.

Jedná se především o zákazníky využívající služeb Apple Pay a Google Pay pro internetové platby i platby v kamenných obchodech. Dále banka poskytuje také možnost bezkontaktních plateb na terminálech v obchodech pomocí služeb Garmin Pay a Fitbit Pay, které jsou dostupné výrazně na chytrých hodinkách a náramcích. Těchto uživatelů je výrazně méně.

Využití bezkontaktních platebních služeb u AirBank:

Platební služba

Počet uživatelů v Air Bank

Spuštění služby v Air Bank

Apple Pay

183 tisíc

únor 2019

Google Pay

157 tisíc

listopad 2019

Garmin Pay

13 tisíc

listopad 2019

Fitbit Pay

1,5 tisíce

listopad 2019

Pozn.: Air Bank spustila první službu pro bezkontaktní platby mobilem s operačním systémem Android v dubnu 2018 přímo v aplikaci My Air, tu ale postupně nahradila služba Google Pay, spuštěná v listopadu 2019. Někteří klienti banky využívají více platebních služeb, a součet uživatelů jednotlivých aplikací v tabulce je proto vyšší než počet unikátních klientů.

Technologie NFC může posloužit mimo plateb i k bezdrátovému dobíjení:

Diskuze (45) Další článek: Recenze Poco M4 Pro. Levný mobil s 5G, fotoaparát nás ale příliš nepřesvědčil

Témata článku: , , , , , , , , , , , Mobil, Bank, My Air, Vice, Uživatelé, AirBank, Pay, My AI, Platba, Banka, Bankomat,