Bezplatné Google Fotky skončily. Někomu se snímky přesto nezapočítávají do limitu

Google od 1. června ukončil bezplatné ukládání neomezeného množství snímků ve vysoké kvalitě ve Fotkách Google. To zůstane pouze majitelům Pixelů a ostatním se od zmíněného dne fotky počítají do úložiště v rámci využívaného limitu. Mnoho uživatelů však překvapivě může neomezené úložiště zdarma využívat nadále, ovšem pouze dočasně.

Jak se ukázalo, ač byl 1. červen oficiálním dnem ukončení, ve skutečnosti Google nová pravidla využívání služby zavádí postupně. Zatímco někteří o bezplatné využívání Fotek přišli hned první den, některé uživatele omezení teprve čeká. Není přitom jasné, podle kterých pravidel nové podmínky Google Fotek zavádí. 

Google tento fakt potvrzuje, ovšem dodává, že v některých případech může jít pouze o chybu při komunikaci se serverem. Uživateli se tak mohou nové fotografie již dávno započítávat do předplaceného úložiště, jen se uživateli nezobrazují správné informace o využití úložného prostoru. Brzy by se však mělo vše opravit. Dříve či později tak nakonec nová pravidla budou platit pro všechny.

Kromě fotek se na podzim změní i samotný Android:

Zdroj: AndroidPolice, via: Živě.sk

Diskuze (2) Další článek: Operátoři reagují na tornádo. T-Mobile daruje 5 milionů, Vodafone přivezl vysílače, O2 odpustí poplatky

Témata článku: Google, , , , , , , , Google Fotka, Fotka, F +, Úložiště, Uživatelé, Snímek, Pravidlo, Limit,