BlackBerry Curve 9220: pro manažery šetřílky

RIM uvedlo levný komunikátor s tradičně zpracovanou QWERTY klávesnicí. Na výběr bude v několika barvách, výbava je ale slabší.

Kanadská společnost Research in Motion (RIM) po čase představuje další nový produkt značky BlackBerry. Jde o nový komunikátor s ostružinou v logu, který by si měl najít zájemce hlavně díky nízké cenovce. Nový model BlackBerry Curve 9220 nabídne klasické pojetí plné QWERTY klávesnice pod naširoko položeným displejem. Smartphone bude pracovat na platformě BlackBerry OS 7.1.

Design zařízení se nevymyká ostružinovému standardu, Curve 9220 bude s rozměry 109 × 60 × 12,7 mm patřit spíše mezi menší zařízení. Svědčí o tom také příznivá hmotnost 102 g. Plnou alfanumerickou klávesnici s 35 tlačítky doplní čtveřice funkčních tlačítek pod displejem a také optický trackpad, který u BlackBerry již nějaký ten rok nahrazuje kdysi tolik oblíbenou kuličku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Nové BlackBerry bude patřit mezi nejnižší modely výrobce, proto nemůžeme očekávat žádné vymoženosti. Tím pádem displej bude obyčejný nedotykový LCD TFT zobrazovač s úhlopříčkou 2,44 palce a dnes již podprůměrným rozlišením QVGA (320 × 240 bodů). Displej zobrazí 65 tisíc barev.

Komunikátor s dlouhou výdrží

Curve 9220 poslouží k telefonování v sítích GSM, pro komunikaci v 3G nebyl vybaven. Také datová výbava zahrnuje pouze přenosy GPRS nebo EDGE. Naštěstí se ale nezapomnělo na Wi-Fi, a tak bude komunikátor dobře sloužit svému primárnímu účelu - psaní a posílání e-mailů. Co se týče bezdrátové komunikace, je třeba dodat, že telefonu nechybí Bluetooth (verze 2.1 + A2DP) a GPS.

Kabelovou konektivitu zastupuje konektor microUSB, který poslouží k propojení s počítačem i nabíjení. Na zvukový výstup ze sluchátek je připraven 3,5mm audio jack. Telefonu nechybí hudební přehrávač ani FM rádio s RDS. Hudební i jiné soubory si majitel může uložit buď do vnitřní paměti s kapacitou 512 MB nebo volitelně na paměťovou kartu microSD. Telefon spolkne i 32GB variantu.

Klepněte pro větší obrázek

Na zádech najdeme ještě jednoduchý foťáček s rozlišením 2 Mpx, chybí mu blesk i automatické zaostřování. Pod zadním krytem je uložena baterie s poměrně štědrou kapacitou 1 450 mAh, výrobce udává výdrž telefonu na jedno nabití až 432 hodin v pohotovosti nebo 7 hodin hovoru. Vzhledem k tomu, že telefon nevolá na 3G, mohla by být výdrž opravdu slušná. BlackBerry Curve 9220 se v Evropě začne prodávat v průběhu května za 4 tisíce korun. Na výběr bude modrá, bílá, černá, fialová a růžová barva.

Diskuze (12) Další článek: Síto nepropustí vodu, kladivo nerozbije displej [video]

Témata článku: Blackberry, , , Blackberry Curve 9220, Black, Optický trackpad, Klasické pojetí, Man, Nedotykový LCD display, Primární účel, Manažer, Pro +