BlackBerry je mrtvé, ať žije Unihertz. Smartphone s QWERTY klávesnicí pod displejem je pořád ve hře

  • Není to BlackBerry, ale svým způsobem tak trochu ano...
  • Čínská firma Unihertz chystá malý telefon s QWERTY pod displejem
  • Jeho předprodej obstará kampaň na Kickstarteru

BlackBerry je sice už oficiálně „mrtvé“, mobilní výrobci se však ještě nevzdali myšlenky QWERTY klávesnice pod displejem. Důkazem je chystaný smartphone Unihertz Titan Slim, který se objevil na webu čínského výrobce Unihertz. Tato značka tradičně využívá k předprodejům telefonů platformu Kickstarter, a i tentokrát už se na tomto crowdfundingovém portálu chystá nová kampaň.

Na webových stránkách značky vidíme zatím jen upoutávku na chystaný model včetně jeho jedné fotografie, která prozrazuje mnohé. Bude se jednat o smartphone hranatých tvarů, který vypadá tak trochu jako nástupce BlackBerry Key2 LE. Specifikace telefonu nemají sahat do závratných výšin, a tak, spíše než hardware, potěší „příjemná“ koncová cena. 

Tu sice zatím, stejně jako specifikace neznáme, ovšem v tomto vlákně na Redditu už kolují základní specifikace telefonu, který se bude držet spíše při zemi. Poměrně malý 4,3" displej má mít rozlišení 1 280 × 760 pix. Pod ním bude umístěna čtyřřádková klávesnice. Tři řady tlačítek jsou určeny pro QWERTY včetně enteru, mazání a mezerníku), hned pod displejem najdeme šest systémových tlačítek a trackpad. Díky němu bude fungovat gesto pro „scrollování“ na klávesnici, a myslí se i na klávesové zkratky.

Na spodní hraně bude čekat USB-C konektor a hlavní reproduktor, záda ozdobí hlavní 48Mpx fotoaparát. Výkon obstará průměrný čipset od Mediateku, úložiště má mít kapacitu až 256 GB. Do výbavy se má dostat GPS, NFC, infraport, čtečka otisků prstů, zastaralý Bluetooth 4.1 i již nepříliš aktuální Android 11. Jedná se však zatím o předběžné specifikace, které by měla již brzy osvětlit kampaň na Kickstarteru. Novinka tak v portfoliu výrobce naváže na dva a půl roku starý Unihertz Titan, který kloubil fyzickou QWERTY se zvýšenou odolností.

Zatím poslední novinka - Unihertz TickTok s „hodinkami“ na zádech:

Zdroj Unihertz

Diskuze (17) Další článek: Motorola vykrmuje nejplodnější řadu. Moto G52 má OLED displej, stereo reproduktory a rozumnou cenovku

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , SMA, Reddit, Displej, Unihertz, Telefon, ? Displej,