Blackview Tab 16 je elegantní tablet za rozumnou cenu. Nejrychlejší kupující mohou získat klávesnici jako dárek

Čínská značka uvedla ve světové premiéře tablet BlackView Tab 16. Jedná se o univerzální tablet s 11palcovou obrazovkou, štědrou porcí paměti 8 + 256 GB a operačním systémem Android 12. Standardně jsou podporovány všechny aplikace a služby Google. Součástí konektivity není 5G. Tablet se prodává přes AliExpress s poštovným do České republiky zdarma za 5 690 Kč.

Klepněte pro větší obrázek
Blackview Tab 16 se bude prodávat ve třech barvách (černá, modrá, zelená)

Jedenáctipalcový tablet je zamýšlen jako univerzální zařízení, které může posloužit nejen pro konzumaci obsahu, ale pro kancelářskou práci. K tomuto účelu nabízí Blackview i doprovodné příslušenství – bezdrátovou bluetooth klávesnici, myš a také stylus. Právě klávesnici mohou první kupující získat k tabletu zdarma, pokud budou vylosováni. Tablet se vzhledem k velikosti displeje může pochlubit rozumnou hmotností 533 gramů a tloušťkou těsně pod 8 mm.

Klepněte pro větší obrázek
Blackview počítá i s pracovním využitím tabletu, připravilo k němu klávesnici, myš i stylus

Tablet používá lehce širokoúhlejší poměr stran displeje 3 : 5 a rozlišení 1200 × 2000 bodů na IPS panelu. O výkon se stará osmijádrový procesor Unisoc Tiger T616, který v Česku známe například z levného smartphonu Realme C35. Na hraní náročných her tento čipset sice není stavěný, ale celkovému zážitku může hodně pomoci 8 GB RAM (s možností „ukrojit“ si dalších až 6 GB z úložiště telefonu, které má kapacitu 256 GB). Tablet má i slot na paměťovou kartu.

Klepněte pro větší obrázek
Hlavní parametry tabletu Blackview Tab 16 v přehledné grafice

Dalším zajímavým parametrem je baterie s kapacitou 7 680 mAh, která má vystačit až na 18 hodin kontinuálního používání. Dobíjí se kabelově s maximálním výkonem 18 W. Tablet obsahuje hlavní duální fotoaparát s rozlišením 13 + 8 Mpx. Přední selfie kamerka slouží pro videohovory a také rozpoznání obličeje. Na těle tabletu najdeme celkem čtyři reproduktory, které vytváří prostorový efekt. Prostředí Doke OS 3.0 je postaveno nad Androidem 12.

Blackview Tab 16 na produktovém videu výrobce:

Diskuze (10) Další článek: Qualcomm uvolnil zvukové kodeky aptX a aptX HD. Teď už mohou být v každém Androidu

Témata článku: , , , , , , , Rozumná cena, Česká republika, Doke OS, Dar, Myš,