Blíží se další oslava pokémonů. Go Fest se po třech letech uskuteční ve fyzické podobě, doplní jej i virtuální akce

  • Po třech letech se opět uskuteční Go Fest
  • Čeští hráči mohou zavítat do Berlína nebo zvolit virtuální event
  • Zatím poslední akci Go Fest jsme zažili na vlastní kůži před třemi lety v Dortmundu

Globální mobilní fenomén Pokémon Go i po letech stále táhne. Důkazem je návrat akce Go Fest, která se naposledy uskutečnila v roce 2019. Tedy v době, kdy ještě svět neovlivňovala pandemie koronaviru. Před třemi lety se Go Fest konal v Dortmundu, a přímo z místa dění jsme vám zprostředkovali obsáhlou reportáž. A zatímco v předchozích dvou letech akce proběhla jen ve virtuální podobě, letos se opět vrací fyzická akce za účasti hráčů z celého světa.

Celkem se letos uskuteční tří fyzické akce Go Fest, a nás bude zajímat zejména evropský event, který se uskuteční v Berlíně, a to od 1. do 3. července. To je pro České hráče velmi blízká lokalita, byť letecky špatně dostupná. Hráči z ČR však mohou na akci vyrazit přímým vlakem z Prahy. Od 22. července do 24. července se bude Go Fest konat v americkém Seattlu, fyzické akce zakončí japonský Go Fest v městě Sapporo (5. - 7. srpna). Cena lístků na akci zatím není známa, v Dortmundu se však před třemi lety začínalo na částce 25 EUR (cca 615 korun).

Klepněte pro větší obrázek
Lístek na virtuální akci Go Fest stojí 410 korun, jenže stačí zvolit alternativní obchod a ušetříte stovku...

Do třech měst na světě se však nemůže dostat úplně každý hráč Pokémon Go, a tak se i letos uskuteční virtuální Go Fest. Nemusíte nikam jezdit, stačí si koupit virtuální lístek, a budete mít možnost se zúčastnit této speciální herní akce kdekoliv na světě. Uskuteční se ve dnech 4. až 6. června, a její účastníci dostanou automatický přístup i na „zakončovací“ Go Fest 2022: Finale!, která se odehraje 27. srpna. Cena lístku na virtuální Go Fest činí 410 korun, pokud chcete ušetřit, kupte jej přes hru staženou z Galaxy Storu. Lístek zde stojí 337 Kč, a při placení je cena snížena až na 303 Kč. A co za to dostanete?

V průběhu dvou dní můžete čekat výskyt 70 vybraných druhů pokémonů, mezi nimiž nebude chybět vzácný Unown (písmena B, G, O, U) nebo třeba regionální pokémoni Torkoal, Tropius a Pancham. V raidech se objeví pokémon Axew, který zatím není mezi hráči příliš rozšířený, a k dispozici bude i v Shiny variantě. To ostatně platí i pro spoustu dalších pokémonů, kteří budou moci být Shiny vůbec poprvé (včetně nového legendárního pokémona Shaymin).

První den akce se budou střídat čtyři biomy s různými pokémony, všichni pokémoni najednou budou k dispozici i druhý den akce, včetně většího množství raidů. Kompletní detaily akce Go Fest 2022 jsou zveřejněny zde.

Ohlédnutí za akcí Go Fest Dortmund 2019:

Zdroj Pokemongolive

Váš názor Další článek: Netflix rozšíří nabídku mobilních her na rovných padesát. Sází na propojení se známými filmy a seriály

Témata článku: , , , , , , , , , , , Lokalita, Česká republika, Seattle, Unown, Go Fest, Pokémon, F +, Fest, Pandemie koronaviru, Oslava, Event, Berlín, Kůže, Dortmund