Blíží se představení Androidu 11. Za pár dní budeme znát všechny zásadní změny

Kvůli probíhající koronavirové pandemii musela být letošní konference Google I/O zrušena. Americký gigant nás však nepřipraví o premiéru nového Androidu 11, která proběhne již za šest dní, a to čistě v online podobě. Vývojářská konference s podtitulem #Android11: The Beta Launch Show odstartuje 3. června, a naladit si ji budete moci na živém streamu na YouTube od 17:00 středoevropského času. Nebo jednoduše, přímo níže v tomto článku.

Akce bude trvat přesně hodinu, a, i když je zaměřena primárně na vývojáře aplikací, měli bychom se dozvědět i celou spoustu novinek vztažených k připravovanému  Androidu 11. Ten se totiž ještě týž den zpřístupní ke stažení v rámci rané verze Beta 1, která naváže na únorový Developer Preview. O Androidu 11 zatím víme jen to, že by měl mít systém povinně zdvojenou partition, která značně urychlí systémové updaty. 

Vývojářskou konferenci k Androidu 11 bude moci živě sledovat zde:

Na brzkém live streamu by si mohl odbýt svou premiéru i dlouhou dobu připravovaný Pixel 4a, podle zahraničních spekulací si jej však Google zřejmě „schová“ až na polovinu července, a stream věnuje čistě softwaru.

Diskuze (8) Další článek: Nejprodávanější mobily s Androidem měl v prvním čtvrtletí Samsung a Xiaomi

Témata článku: Google, , , , , , , , , Vývojářská konference, Stream, Zásadní změna, Developer Preview, Pár dní, Konference, Představení, Podtitul,