Bluetooth autíčko od Sony Ericssonu: hračka pro chlapy (test)

Přečtěte si recenzi malého autíčka, které můžete ovládat mobilním telefonem přes bluetooth. Chlapi si ho zamilují, dámy to můžou brát jako zajímavý tip na dárek k zítřejšímu Valentýnu.

Pozor, aby vám neujelo!

Sony Ericsson patří k výrobcům, jehož nabídka nekončí pouze u samotných mobilů, ale obsahuje také řadu přídavných zařízení, která dokáží učinit náš život s mobilem příjemnějším a zábavnějším. Nabídka příslušenství většinou obsahuje náhradní baterie, kabely, handsfree, FM přijímače, MP3 přehrávače a v poslední době také přídavné fotoaparáty. Doba se ovšem mění, mobily už dávno nejsou pouze pracovními nástroji, jejich vývoj směřuje čím dál víc k zábavě, důkazem toho je neuvěřitelná věc – autíčko, které můžete na dálku ovládat přes bluetooth.

K tomu samozřejmě potřebujete mobilní telefon s podporou bluetooth. Podmínkou je, aby byl od Sony Ericssonu. Někde se můžete dočíst, že autíčko „jezdí“ i s jinými telefony, mně se to ovšem nepodařilo – zkoušel jsem to se Siemensem S55 a novou Nokií 6820. Ze stáje Sony Ericsson jsou podporovány tyto modely: T68, T39m, R520m, T68i, T610, Z600 a T630. Komunikátory P800 a P900 si s autíčkem zpočátku moc nerozuměly, výrobce ovšem vydal aplikaci, která dovoluje ovládat autíčko i s těmito telefony.

Zábava do kapsy

Bluetooth autíčko jsme poprvé spatřili minulý rok na CeBITu, kde Sony Ericsson prezentoval možnosti bezdrátové technologie bluetooth. Pro zájemce byla připravena mini dráha, kde jste si mohli s autíčky ovládanými přes telefon zazávodit. V našem případě se jednalo o Sony Ericsson T68i. Zhruba za půl roku bylo čtyřkolové příslušenství oficiálně představeno, a to pod názvem Bluetooth CAR-100. Sám výrobce jej charakterizuje jako zábavnou věcičku. Tato slova můžeme potvrdit, jedná se dokonce o hračku, byť si ji každý nedovolí.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Závodní mini dráha s prvními autíčky

Když autíčko vybalíte z krabice, překvapí vás svou velikostí. Jeho rozměry jsou jen o málo větší než u krabičky od sirek, vcelku kvalitní je i použitý materiál, tvrdý plast neskřípe ani se neprohýbá. Kolečka mají gumový povrch a vůz nepostrádá ani další detaily – tvarovaný přední nárazník, zrcátka, náznak světel, sportovní křídlo, výfuky a paprsková kola. Jeho bílo-zeleno-černé provedení dokazuje jasnou příslušnost k švédsko-japonské značce s kapkou ve znaku.

Startujeme

Vás ale určitě zajímá jízda, tak pojďme na to. Nejdříve musíte autíčko s telefonem spárovat – stejně jako u každého bluetooth zařízení. K tomu slouží tlačítko na zadní kapotě, které musíte několik vteřin podržet. Hned poté se rozezní symfonie zelené a červené barvy, což reprezentují dvě blikající LED diody za předním sklem. Pokud máte zapnuté bluetooth na telefonu, na displeji se zobrazí potvrzovací hláška. Kód pro spárování je 0000. Autíčko přidáte do bluetooth zařízení a můžete začít rejdit. Vůz se zapíná delším podržením téhož tlačítka jako při spárování, dioda začne zeleně blikat. Vypnutí provedete opětovným krokem.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Vozítko je skutečně miniauturní, jeho vzhled se povedl

Nejdříve jsem auto vyzkoušel se Sony Ericssonem T630. Zde nebyl žádný problém. Na displeji se objevila hláška, že je připojeno zařízení CAR-100. Autíčko se ovládá jednoduše, tlačítky 1 a 4 jezdíte vpřed nebo vzad, klávesami 2 a 3 měníte směr jízdy. Tlačítky s hvězdičkou a křížkem lze zvyšovat či snižovat rychlost vozu – k dispozici máte tři úrovně rychlosti. Musím říct, že jízda je překvapivě rychlá. Průměrný pokoj přefrčíte během pár vteřin. Je potřeba volit hladký a rovný povrch, na hrubém koberci se mu moc nechce. Výška „podvozku“ není nic moc, jedná se přeci jen o sporťák.

Jezdí i pod Symbianem

O něco komplikovanější je to s použitím komunikátoru řady pé. Konkrétně s modelem P900 jsem telefon sice spároval, ale při mačkání ovládacích kláves se nic nestalo. Proto musíte zamířit na webové stránky Sony Ericssonu a stáhnout tuto javovou aplikaci, po spuštění se objeví několik položek v menu. Nastavením se nemusíte zabývat, důležitá je pouze funkce Feedback, která telefon při jízdě rozvibruje. Položkou GameMode měníte rychlost jízdy. S komunikátorem P900 jsem měl občas problém autíčko s telefonem spojit, vůz je potřeba opakovaně zapnout a vypnout, což dá najevo krátkým protočením zadních kol. Po druhém až třetím pokusu telefon ohlásil „Připojeno“ a bylo nastartováno. U P800/P900 je ovládání trošku jiné, dopředu a dozadu jezdíte kolečkem Jog-Dial, volba směru vlevo/vpravo zůstala stejná (přes klávesy 2 a 3).

    
Speciální aplikace pro Sony Ericssony P800/P900

Autíčko můžete nechat odjet až do vzdálenosti deseti metrů (bez nutnosti přímé viditelnosti), spojení se poté přeruší. Na běžné ježdění po bytě to ale bohatě stačí. Autíčko se dobíjí připojením k datovému konektoru mobilu, nabití trvá zhruba hodinu. Jezdit lze po dobu patnácti minut.

Dáreček na Valentýna

Cena bluetooth autíčka se pohybuje okolo částky 2 500 Kč, internetový obchod Cybex.cz ho nabízí za 2 422 Kč. Musíte uznat, že je to dost peněz, zvlášť za hračku, která se vejde do kapsy u kalhot. Je zřejmé, že v zahraničí se na to dívají jinak. Mít auto ovládané přes mobil je ovšem velmi exkluzivní záležitost, kterou vám bude závidět kdekdo. Takže dámy, pokud vyhrajete v loterii, kupte minimálně pět kusů, ať může váš partner s kamarády uspořádat závody. Bude vás milovat, zítra je přeci Valentýn.

Diskuze (36) Další článek: Eurotel: s tarifem Data Nonstop získáte levnější notebook

Témata článku: Sony, Smartphony, Recenze, Bluetooth, Ericsson, Sony Ericsson T68i, Eri, Autíčko, Sporťák, Symfonie, BLU, Blue, Son, Chlap, Auto, Pro +, Bluetoot, Test, Hra, Neuvěřitelná věcSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby
David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

** Patentové spory většinou ústí k tomu, že jedna z firem zaplatí ** Oppo ani OnePlus však nechtějí platit 2,50 EUR za každý telefon ** Firmy už v Německu nesní prodávat, a to může platit i o dalších trzích

Martin Chroust
NěmeckoPatentSmartphony
Výrobci upouštějí od testování v Dxomark. Pokud nemá telefon šanci na první místo, nestojí to za to

Výrobci upouštějí od testování v Dxomark. Pokud nemá telefon šanci na první místo, nestojí to za to

** Mobilní výrobci přestali Dxomarku posílat telefony na testování ** Výsledky DXO se stále používají, tak v čem je problém? ** Pokud nemá telefon šanci na první místo, testování se nevyplatí

Martin Chroust
FotomobilyDxOMarkFocení mobilem
Xiaomi Mix Fold 2 je skládačka s tenkým tělem. Skvělou výbavu podtrhuje fotoaparát Leica

Xiaomi Mix Fold 2 je skládačka s tenkým tělem. Skvělou výbavu podtrhuje fotoaparát Leica

** Xiaomi představilo svůj druhý skládací smartphone ** Vylepšil co mohl, dostal nový typ displeje a fotoaparát Leica ** Zatím je dostupný pouze v Číně

Martin Miksa
Skládací konstrukceLeicaVlajková loď
Srovnávací test výdrže baterie 120Hz telefonů. Jasné vítězství iPhonu, první se vypl Samsung s největší baterií

Srovnávací test výdrže baterie 120Hz telefonů. Jasné vítězství iPhonu, první se vypl Samsung s největší baterií

** Malá baterie Flipu a velký displej Foldu jsou velké nevýhody ** Naproti jim však jde energeticky efektivnější čipset od Qualcommu ** Obě nové skládačky tak v testu výdrže příjemně překvapily

Martin Chroust
VýdržSrovnání
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Vybrali jsme 16 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu. Za své peníze chtějte maximum

Vybrali jsme 16 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu. Za své peníze chtějte maximum

** Hledáme smartphone, který nestojí jmění, ale přitom je kvalitní ** Podle hlediska ceny a výkonu jsme vybrali 16 nejvýhodnějších modelů ** Připravte si šest až třináct tisíc korun

Jan Láska
Střední třídaSmartphonyNákup a ceny
15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme 15 tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián
Mapy.czMapyTipy