BOE | OLED

BOE chtělo dodávat displeje Samsungu i Applu. U obou neprošlo testy kvality

Samsung začal zhruba před měsícem vyjednávat s čínskou společností BOE o dodávkách OLED panelů pro řadu Galaxy S30 (resp. Galaxy S21). Samsung hledal cesta, jak ušetřit, a sázka na alternativního dodavatele displejů, který dodává OLED panely i např. smartphonům značky Huawei, byla jedna z možných cest. Panely od BOE však neprošly první fází interního testování kvality, takže je Samsung používat nebude, to stejné platí i pro displeje od výrobce China Star. Kvalita OLEDů nebyla na takové úrovni, jako panely, které vyrábí divize Samsung Display, kterým zůstane mobilní divize i nadále věrná.

Situace je stejná i u Applu, který u BOE taktéž poptával OLED displeje pro řadu iPhone 12, ovšem nijak nepochodil. Od srpna loňského roku nedodal BOE takové panely, které by prošly interními testy amerického giganta, a tak je velmi pravděpodobné, že se Apple i tentokrát obrátí na Samsung. Jihokorejci mají pro první várku iPhonů 12 vyrobit až 80 procent všech displejů. Pokud BOE kvalitu svých displejů dokáže zlepšit, není vyloučeno, že si u něj Apple nějaké panely nakonec objedná. Aktuálně to však není na pořadu dne.

Apple přitom displeje od BOE již používá, např. u aktuální páté generace Apple Watch, která je souběžně osazena u displejovými panely od LG. V případě chystané řady Series 6 má důvěra padnout opět na BOE. Samsung zase Applu dodává své OLED panely dlouhodobě, aktuálně je většinovým dodavatelem displejů pro iPhone 11 Pro či pro iPhone XS Max. Mezi menšinové dodavatele Applu patří LG, Sharp a zmiňovaný BOE, který bude muset na kvalitě svých mobilních OLEDů ještě zapracovat.

Zdroj Twitter, mydrivers

Diskuze (10) Další článek: RECENZE: TCL 10 Pro – opravdová radost pohledět

Témata článku: Apple, Samsung, , , , , , , , , Apple iPhone 12, Test kvality, Pořad dne, ? Displej, Samsung Displej, Důvěra, Displej, Samsun, Kvalita, Test, Panel,