Boj ve střední třídě. MediaTek Helio P70 jde přímo proti Snapdragonu 675

MediaTek bude v oblasti mobilních čipsetů ve srovnání s Qualcommem zřejmě vždy „až ten druhý“, v oblasti střední třídy však renomovaným Snapdragonům dost zatápí. A to zejména u méně známých výrobců či u modelů určených pro Čínu a Indii, kde hraje pořizovací cena smartphonu ještě důležitější roli, než třeba v Evropě. 

Nový MediaTek Helio P70 navazuje na čipset P60, se kterým se na našem trhu můžete setkat např. u Nokie 5.1 Plus. A načasování jeho oznámení není náhodné, protože bude čipset chtít konkurovat zejména nedávno oznámenému Snapdragonu 675. Jedná o čipset, který vyrábí TSMC svým 12nm FinFET procesem, jehož součástí je osmijádrový procesor se čtyřmi jádry Cortex-A73 pro výkon (takt 2,1 GHz) a čtyřmi úspornějšími 2GHz Cortex-A53. Grafický výstup obstarává Mali-G72 MP3 s maximálním taktem 900 MHz, součástí čipsetu je i jednotka umělé inteligence (APU), která běží na frekvencí 525 MHz.

Představení MediaTeku Helio P70:

Čipset podporuje až 8GB mobilní RAM (LPDDR4x), paměti UFS 2.1, duální fotoaparáty (maximálně kombinaci 24 + 16 MPx) či samostatný 32MPx fotoaparát na zádech. Maximální rozlišení natáčeného videa je UHD. Součástí čipsetu je LTE Cat. 7 (včetně VoLTE), Bluetooth 4.2 i FM rádio. Spotřeba P70 je oproti P60 nižší o 35 procent. Prvním modelem s MediaTekem P70 bude chystaný smartphone od společnosti Realme.

Zdroj MediaTek

Váš názor Další článek: To je ten s kapkou. Známe kompletní specifikace i design nového OnePlus 6T

Témata článku: , , , , , , , , , , , , Grafický výstup, Třída, Pro +, Maximální rozlišení, Med, Mediate, Důležitá role, Helio P, Boj, Pořizovací cena, MediaTekem, LTE Cata, Osmijádrový procesor,