Bojkot, Antibojkot a jiné…

V souvislosti se změnami přichystanými společností T-Mobile se rozpoutalo na internetu i mimo něj mnoho diskusí a vzniklo několik iniciativ, s nimiž přišla i spousta polemik a různých návrhů, jak „situaci řešit“. Mnohé z nich jsou, mírně řečeno, kuriózní.
Bojkot, Antibojkot a jiné…

Kromě iracionálního, leč obvyklého boje o to, který operátor je „nej...“ asi nejčastěji zaznívá slovo „bojkot“. Bojkotovat by rozhořčení klienti měli leccos - zpoplatněnou SMS bránu, celé T-zones, volaní i příjem hovorů v  určité datum, zavádění MMS... Objevila se však i petice vyzývající k  antibojkotu. V  diskusích často zaznívá i názor hraničící s  nezákonností - použít Twist kartu k  odebrání zboží či služeb hluboko do minusu a tím způsobit „zlému“ operátorovi co největší škodu.

Antibojkot - sice ne zcela souhlasím s  autorčinými tezemi, ale rozhodně jde o svobodné vyjádření slušnou formou publikovaného názoru. Nechápu autorčiny cíle a vzhledem k  počtu „signatářů“ asi nejsem ojedinělý, ale přesto její snahu nehaním. Zato některé z  reakcí, jenž zazněly na její adresu, svědčí o nízké duševní úrovni pisatelů a jejich psychické nevyrovnanosti projevující se brutální syrovostí.

Možnost navrácení nepoužitého kreditu z  Twist karet - pokud by T-Mobile umožnil tuto formu odchodu plošně, získal by můj obdiv za prozíravou marketingovou akci. Myslím, že mnozí váhající by nepřestali jeho služeb používat už proto, že jim byla dána průkazná možnost toto udělat. Bohužel, zatím nic podobného oznámeno nebylo a poukazování na možnost zneužití na mne působí, mírně řečeno, nepřesvědčivě. Není přece problém navrácení omezit na kredit dobitý kupříkladu před 15. 1. 2003.

Obavy, aby náhodou kredit neoprávněně nezískal někdo, kdo kartu nabyl nelegálně (jinak řečeno ji ukradl), rovněž, od operátora, který nepodporuje provoz tzv. BlackListu, nejsou právě věrohodné.

Vyčerpání kreditu „do minusu“ - tento krok bezesporu zvolí mnoho lidí s  chováním T-Mobile nespokojených, zejména lidí impulzivních a neuvažujících nad možnými následky. Tím, že vědomě „zakoupí“ službu či zboží bez ochoty toto uhradit, se totiž dopouštějí trestného činu krádeže nebo podvodu. Navíc platby neprobíhají on-line a tak jejich protest ne vždy postihne zvolený cíl, ale třeba provozovatele nebo prodejce dané služby.

A pokud si někdo myslí, že „anonymní“ Twist karta je nevysledovatelná při případném vyšetřování trestního oznámení, je na omylu. Mechanismů, jak zjistit majitele karty, z  níž byla provedena podvodná transakce, je několik.

Zásah státní moci - jako zřejmě nejkurióznější mi připadala výzva adresovaná Ministerstvu informatiky a jeho vrcholnému představiteli, ministru Mlynářovi, k  omezení práv T-Mobile v podnikání nespadajícího pod státní regulaci.

Na můj vkus navíc tato touha příliš zavání praktikami obvyklými v  nedávných dobách...

Podání žaloby - možná, leč podle mého mínění naprosto neúčinná forma protestu. Osobně se domnívám, že společnost, jako T-Mobile má Všeobecné podmínky vypilovány tak, aby žaloba pro nedodržení smlouvy nemohla být účinná a zatím mi žádný právník nebyl schopen dodat jednoznačné argumenty, proč by měla.

Jsem velice zvědav, jak se celá situace bude dále vyvíjet a jaký bude konečný výsledek tahanic o zpoplatnění SMS z  internetu, neboť o to tady jde především…

Diskuze (158) Další článek: Odblokujte si MDA či Dataphone svépomocí!

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Ant, ANT +, BojSony chystá vlastní mobilní Playstation ovladač, naznačuje patent

Sony chystá vlastní mobilní Playstation ovladač, naznačuje patent

Budou se hry na mobilu hrát zase o něco pohodlněji?

Michal Maliarov
SonyMobily
Marvel MMO je ve vývoji. Pracují na něm tvůrci DC Universe Online

Marvel MMO je ve vývoji. Pracují na něm tvůrci DC Universe Online

Dostane se konečně Marvelu i patřičné MMO péče?

Michal Maliarov
MarvelRPGOnline
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Apple si patentoval šílený iPhone. Je celý ze skla a má vysouvací komponenty

Apple si patentoval šílený iPhone. Je celý ze skla a má vysouvací komponenty

** Apple pustil fantazii na špacír a vymyslel celoskleněný mobil ** Na vizualizacích vypadá zajímavě, v praxi by byl asi hodně nepraktický ** Jde jen o další z konceptů, blízkou výrobu nečekejte

Martin Miksa
PrototypPatentiPhone
První Quake dostal remaster s původní hudbou. Zahrát si ho můžete na PC i konzolích

První Quake dostal remaster s původní hudbou. Zahrát si ho můžete na PC i konzolích

Oznámení revitalizované verze Quakea nás sice má podle úniku z minulého týdne čekat až zítra, ale už na začátek Quakeconu si Bethesda připravila malý dárek.

Martin Nahodil
QuakeOznámení
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Windows 10 budou automaticky blokovat potenciálně nežádoucí aplikace. Jak ochranu vypnout?

Windows 10 budou automaticky blokovat potenciálně nežádoucí aplikace. Jak ochranu vypnout?

** Windows 10 budou blokovat potenciálně nežádoucí aplikace ** Dosud bylo rozhodnutí na uživateli, nyní MS funkci zapíná všem ** Ukážeme vám, jak blokování nežádoucích aplikací vypnout

Karel Kilián
Windows DefenderWindows 10Operační systémy