Bowling: javová hra pro začátečníky (+soutěž)

Už jste někdy hráli bowling? Pokud na to nemáte čas, máme pro vás řešení. Společnost Handygames nabízí jednouchou hru, která vás naučí základní principy bowlingu. Sedm čtenářů dostane tuto nebo jinou vybranou hru zdarma.
Bowling: javová hra pro začátečníky (+soutěž)

Nic složitého

Celá hra je pojata velmi jednoduše, což jsem již napověděl v nadpisu. Při spuštění vás přivítá logem výrobce a povedeným barevným obrázkem s tématem hry. Poté se již octnete v hlavním menu, kde máte na výběr z následujících položek.

Jako první a logicky umístěná je volba „Start game“, kterou snad ani není třeba popisovat. V druhé položce „Settings“ se pouze vypíná či zapíná zvukový doprovod hry, o řádek níže naleznete možnost změny hry pro praváky či pro leváky skrývající se pod názvem „Switch hand“. Tato volba v praxi znamená, na jakou stranu budete házet falše. Hře samozřejmě nechybí ani „Highscore“, tedy nejlepší dosažený výsledek. Následující dvě položky vám poradí v nesnázích či pídění se po nových informacích o výrobci, poslední a obligátně nazvaná volba „Quit“ vás katapultuje zpět na seznam vašich Java aplikací.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Hlavní je odhad

Po spuštění samotné hry se před vámi rozprostře bowlingová dráha, která je graficky dobře propracována. Na konci dráhy čeká na váš úder 10 kuželek, do kterých je účelem se trefit. Čím více shozených kuželek na jeden hod, tím více bodů pro vás. Jistě potěší, když dáte STRIKE, tedy všechny kuželky položíte na jeden hod. Pak vás hra upozorní bouřlivým nápisem. Hned se budete cítit jako bowlingový velmistři.

Ale jak na to? Je to velmi jednoduché. Stačí vám tři stisky klávesy 5 a především odhad. Na spodní části displeje se stále přemisťuje ze strany na stranu vaše bowlingová koule. Vaším úkolem je nyní nastavit výchozí polohu hodu, což jednoduše učiníte stiskem klávesy 5 ve chvíli, kdy se koule ocitá na správném místě. Nyní máte připravenu polohu, stačí tedy zvolit sílu hodu a faleš.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Tyto vlastnosti nastavíte opět pouhým stisknutím jmenované klávesy, tedy vlastně dvěma stisky. Prvním stiskem volíte sílu hodu, která se vám zobrazuje v určeném místě v pravém horním rohu displeje. Zde se stále zvětšuje a zmenšuje modrý sloupeček, stiskem ho zastavíte v požadované pozici. Čím vyšší sloupec je, tím větší silou házíte. Ve chvíli ukončené volby síly hodu se modrý sloupek začne snižovat a zanechávat za sebou červenou stopu. Ta vám určuje velikost hozené falše. Čím delší zmiňovaná stopa bude, tím více vám koule zahne na stranu. Stiskem klávesy 5 tedy potvrdíte v danou chvíli velikost falše a koule se vydá na svou krátkou cestu po dráze. Teď již můžete jen doufat, že se vám povede STRIKE.

Úplný přehled

Jako správný hráč budete chtít mít absolutní přehled nad konaným kláním. Ani v tomto vás hra nezklame. Po každém uskutečněném hodu se na displeji zobrazí jednoduchý obrázek, který vás informuje o shozených kuželkách, poté se objeví pole, kam jsou zapisovány dosažené body. Jedna hra se skládá z 12 kol, v každém máte k dispozici dva hody. Pokud byste snad zapomněli, jaké kolo hrajete, naleznete jeho číslo nad sloupcem pro volbu síly a falše hodu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Co dodat?

Tato hra je opravdu velmi jednoduchá, ale také zábavná. Ne nadarmo se říká, že v jednoduchosti je krása. Pokud hledáte hru pro ukrácení čekání na autobus, budiž bowling vhodným kandidátem na tuto pozici. Dejte si však pozor, opravdového bowlingového mistra z vás hra neudělá.


Ve zkratce

Název hry: Bowling
Hodnocení: 80 %
Výrobce: Handygames
Cena: 75 Kč (www.m-game.cz)

Určeno pro mobilní telefony: Nokia 3100, 3200, 3300, 3410, 3510i, 3650, 5100, 6100, 6220, 6310i, 6600, 6610, 6800, 7210, 7250(i), 7650, 8910i, N-Gage • Siemens C55, C60, M50, M55, MC60, S55, SL55

Soutěž o javové hry

Společně se serverem m-game.cz jsme připravili soutěž o sedm kupónů pro stažení hry zdarma. Může to být Summer Games 2004, anebo libovolná jiná javová hra z nabídky serveru m-game.cz.

Stačí odpovědět na dvě velice jednoduché otázky

 

Diskuze (8) Další článek: Jak si představujete nový komunikátor Nokia?

Témata článku: Software pro mobily, Nokia 3100, Nokia N-Gage, Siemens C55, Bowlingová koule, Dosažený výsledek, Začátečník, Hra, Soutěž


Určitě si přečtěte

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 12 nejlepších modelů ze všech cenových kategorií ** Cena použitelných tabletů začíná na dvou tisících korunách

Martin Miksa | 40

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Lite – 5G je ještě dostupnější a má sexy design

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Lite – 5G je ještě dostupnější a má sexy design

** Xiaomi dostává 5G konektivitu do telefonu pod 8 000 Kč ** Líbit se bude i skvělý poměr cena/výbava a dlouhá výdrž ** Benefitem je 120Hz displej s funkcí Adaptive Sync

Martin Miksa | 15