Brečet smíchy a milovat. Toto jsou nejpoužívanější emotikony po celém světě

Na světě existuje více než 3 tisíce emotikonů, které se staly pomyslným univerzálním jazykem lidí ze všech koutů planety. Díky jejich grafickému zobrazení jim totiž rozumí každý, ač občas některé mívají v různých koutech světa trochu jiný význam. Prozkoumat je blíže, se rozhodl server Crossword Solver, který nyní zveřejnil žebříčky těch nejpoužívanějších.

Klepněte pro větší obrázek
Kolekce 100 nejpoužívanějších emotikonů na Twitteru po celém světě. Převažují reakce smíchu či lásky. (Obr.: Crossword Solver)

Zdrojem dat se u průzkumu stala sociální síť Twitter, kde v průběhu února společnost analyzovala celkem 9 milionů tweetů obsahujících informaci o poloze. Až na několik drobných zemí či ostrovních států se podařilo sesbírat obsah opravdu z celého světa, a našel se jasný vítěze. Tím nejpoužívanějším se stal emotikon „brečící smíchy“ (😂), který vyhrál hned v 75 sledovaných zemích.

Hned druhé v pořadí skončilo červené srdce vyjadřující projev lásky (❤️). To bylo v případě České republiky dokonce to nejpoužívanější emoji, stejně jako v dalších 17 státech Evropy. Tím, že byla data sbírána v únoru, tak už se v některých zemích vítězem stala i vlajka Ukrajiny, zejména právě na Ukrajině a Polsku.

Co se USA týče, tak tam jasně vyhrálo emoji brečící smíchy, ovšem hned na dalších příčkách jsou barevné kostičky - zelená (🟩) a žlutá (🟨). Ty mají reprezentovat fenomén letošní zimy – populární hru Wordle, která tyto barevné kostičky používá ke zabarvení písmen. Afrika i Asie se drží světového žebříčku, a i tam dle emotikonů lidé nejčastěji brečí smíchy. Detailní žebříčky celého světa si můžete prohlédnout v naší galerii.

Emoji se stále rozšiřují, tyto například dostal Windows 11:

Zdroj: Crossword Solver

Váš názor Další článek: Recenze mobilu Honor Magic4 Lite. Magický je hlavně na pohled

Témata článku: Smartphony, Windows, Žebříčky, USA, Twitter, Sociální sítě, Polsko, Emotikony, Průzkum, Unicode, Smích, Evropa, Kout, Ukrajina, Wordle, Celý svět, Afrika, Česká republika, Asie, Láska, Emotikon